Engleska: Fulham novi prvoligaš

Pixabay

Nogometaši Fulhama vratili su se nakon samo jedne sezone izbivanja u englesku Premijer ligu svladavši u finalu doigravanja Druge lige na Wembleyu Brentford nakon produžetka s 2-1 (0-0).

Oba pogotka za klub iz Londona postigao je junak susreta Joe Bryan (105, 118). Na isteku prvoga produžetka Bryan je iz slobodnog udarca s više od 40 metara iznenadio vratara Brentforda Rayu, koji je očekivao centaršut a ne udarac prema vratima. U 118. minuti preciznu akciju Fulhama i dodavanje Mitrovića okončao je Bryan prebacivši vratara za 2-0, a Brentford je smanjio u 124. minuti preko Dalsgaarsda.

Bila je to utakmica koja je Fulhamu donijela golemi financijski dobitak od čak 150 milijuna eura, a Brentford je ispao najveći gubitnik jer mu je u zadnjem kolu regularnog dijela trebala pobjeda za povijesni, izravni plasman u Premijer ligu, ali su kod kuće izgubili od Barnsleya.

OZNAKE: nogomet, Engleska, fulham