Engleska ‘demolirala’ Panamu, hat-trick Kanea

epa06835783 Harry Kane of England reacts after scoring the 2-0 during the FIFA World Cup 2018 group G preliminary round soccer match between England and Panama in Nizhny Novgorod, Russia, 24 June 2018.

(RESTRICTIONS APPLY: Editorial Use Only, not used in association with any commercial entity - Images must not be used in any form of alert service or push service of any kind including via mobile alert services, downloads to mobile devices or MMS messaging - Images must appear as still images and must not emulate match action video footage - No alteration is made to, and no text or image is superimposed over, any published image which: (a) intentionally obscures or removes a sponsor identification image; or (b) adds or overlays the commercial identification of any third party which is not officially associated with the FIFA World Cup)  EPA/VASSIL DONEV   EDITORIAL USE ONLY

Engleski nogometaši slavili su u 2. kolu G skupine Svjetskog prvenstva u Njižnem Novgorodu protiv Paname s čak 6-1 (5-0), a ovim ishodom su u osminu finala prošli i Englezi i Belgijanci.

Harry Kane (22pen, 45+1pen, 62) je bio trostruki strijelac, stoper John Stones (8, 40) dvostruki, dok se u strijelce upisao i Jeese Lindgard (36). Počasni gol za Panamce dao je Felipe Baloy (78).

Englezi nikad nikome na svjetskim prvenstvima nisu zabili više od tri gola, a protiv zanjenjem vrlo skromnih Panamaca su postigli čak pet golova već nakon prvog dijela. Engleska je i prva momčad koja je na ovom prvenstvu u jednoj utakmici postigla šest golova, a Kane je sa ukupno pet golova preuzeo vodstvo u poretku za najboljeg strijelca SP-a.

EPA/VASSIL DONEV

Engleska je povela vrlo rano, u 8. minuti kada je nakon ubačaj s kuta John Stones neobjašnjivo ostao nečuvan na sedam-osam metara od gola te engleskom braniču nije bilo teško glavom svladati panamskog vratara. U 21. minuti je Escobar srušio Linhgarda u kaznenom prostoru, a Harry Kane je nepogrešiv s “bijele točke” za vodstvo Engleza od 2-0.  U 36. minuti utakmica je praktički bila gotova jer je Lingard s ruba kaznenog prostora pogodio same rašlje panamskih vrata. Stones je u 40. minuti zabio i četvrti gol za Engleze nakon što su Panamci još jednom ispali naivni nakon prekida. Kane je prebacio loptu do Sterlinga, koji pogađa gredu, no na odbijenoj lopti je stoper Stones koji postiže svoj drugi gol na utakmici. Ali ni to nije bilo sve u prvom dijelu, Panamac Godoy hrvačkim zahvatom ruši Kanea u kaznenom prostoru, pa egipatski sudac dosuđuje i drugi penal na utakmici. Napadač Tottenhama ponovno je precizan s “bijele točke” i Englezi na odmor odlaze s nestvarnih 5-0.

Kane u 62. minuti dolazi i do “hat-tricka” nakon što je u mrežu skrenuo udarac Loftus-Cheeka. Englezi su se potom malo opustili, a Panamci su u 78. minuti došli do svog prvog gola na svjetskim prvenstvima. Iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio je Arroyo, a Baloy u padu nogom svladao engleskog vratara.

U zadnjem kolu 28. lipnja Englezi i Belgijanci međusobno će odlučivati o prvom mjestu skupine, dok su Tunis i Panama ispali. Kako Englezi i Belgijanci imaju istu gol-razliku, u slučaju remija na njihovoj utakmici o prvom mjestu odlučivat će “fair-play” kriterij.

OZNAKE: Engleska, Panama, sp2018