ELITNO KOLO U-19 Hrvatska slavila protiv Škotske, posljednju utakmicu čeka sa prvog mjesta

HINA/ Miljenko KLEPAC

Mladi hrvatski reprezentativci do 19 godina svladali su u petak u Elitnom kolu Škotsku sa 3:0, te su uoči posljednje utakmice Skupine 5 na prvom mjestu.

Hrvatska je povela u 36. minuti, kada je Benković asistirao Beodiću, koji zabija pogodak petom. U 47. minuti povisio je Turčin glavom, a konačnih 3:0 postavlja Brekao u 77. minuti.

U prvom susretu drugog kola Skupine 5 Belgija je golom Cuypersa u 81. minuti pobijedila Bugarsku 1:0 te također ima maksimalnih šest bodova. U posljednjem kolu Hrvatska će igrati protiv Belgije 28. ožujka u Rijeci. Na Europsko prvenstvo odlazi samo pobjednik skupine.

“Imali smo kontrolu tijekom cijele utakmice, a svjesno smo u dijelu drugog poluvremenu Škotima prepustili posjed kako bismo dobili dubinu. To smo iskoristili na najbolji mogući način”, rekao je izbornik Ferdo Milin nakon pobjede za službene stranice HNS-a.