EL – Lazio, Marseille i RB Leipzig u četvrtfinalu

epa06390391 Lazio's Ciro Immobile (2-R) vies for the ball with Cittadella's Enrico Pezzi (R) during the Italy Cup round of sixteen soccer match between SS Lazio and AS Cittadella at Olimpico stadium in Rome, Italy, 14 December 2017.  EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Nogometaši Lazia, RB Leipziga i Marseillea izborili su plasman u četvrtfinale Europske lige.

Lazio je nakon 2-2 iz prve utakmice, u uzvratu u Kijevu pobijedio Dynamo 2-0. Marseille je pobijedio na gostovanju Athletic Bilbao 2-1, nakon što je pred svojim navijačima slavio 3-1, dok su Zenit i RB Leipzig igrali 1-1, čime je njemački sastav obranio 2-1 pobjedu iz prve utakmice.

Pobjedu talijanskom sastavu u Kijevu donijeli su Lucas (23) i Stefan De Vrij (83). Josip Pivarić je odigrao cijeli susret za ukrajinski sastav.

Marseille je plasman u četvrtfinala izborio s dvije pobjede protiv Athletic Bilbaoa. Nakon domaćih 3-1, OM je u Baskiji pobijedio 2-1. Golove za francuski sastav zabili su Dimitri Payet (38-11m) i Ocampos (52), dok je pogodak za domaćine zabio Williams (74).

Bila je to prva europska gostujuća pobjeda OM nakon četiri remija i tri poraza i samo tri postignuta gola. Marseille je dva puta stigao do finala Kupa UEFA i oba finala je izgubio, ali u Europskoj ligi nikada nije prošao dalje od osmine finala. Sve do sada. Francuzi su posljednji put izborili plasman u četvrtfinale nekog europskog natjecanja – 2012. kada su izgubili od Bayerna u Ligi prvaka.

Zenit i RB Leipzig su odigrali 1-1, a dalje ide njemački sastav koji je u prvom susretu slavio 2-1. Gosti su poveli u 22. minuti golom Jeana-Kevina Augustina, a u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Sebastian Driussi. U nastavku susreta Zenit nije stvorio niti jednu ozbiljniju priliku, dok su gosti imali jedanaesterac u 82. minuti, no Wernerov udarac je obranio Andrej Lunev.