EL CLASICO: Naymar povečao vodstvo (Real Madrid – Barcelona 0:2)

Svijet čeka 231. “el clasico”, najveći i najgledaniji europski derbi koji se od 18:15 igra na madridskom Santiago Bernabeuu.

REAL – BARCELONA   0:2

Tijek utakmice:

69` Nevjerojatan promašaj Ronalda nakon fantastične akcije Isca i Balea. Tukao je u situaciji jedan na jedan u Brava.

66` Prva prilika za Messija. Rakitić je odigrao loptu petom, a Messijev udarac s deset metara izblokiran.

63` Varane glavom točno u Brava.

61` Carvajal, koji je zamijenio Marcela, probio se po desnoj strani, no izblokiran je.

58` Vraća se oporavljeni Messi umjesto Rakitića. Isco u Realu mijenja Jamesa.

57` Velika prilika za goste, Suarez pogađa vanjski dio gola.

55` GOOOOOL! E sad je 0:3! Maestralna akcija Inieste i Neymara i fantastičan udarac Barceloninog kapetana kojim je probio Navasa. Iniesti je ovo prvi gol ove sezone.

54` Umalo 0:3! Neymar je dobro izveo slobodnjak, ali Navas je oprezan.

51` Dalekometan udarac Balea odlazi iznad gola.

49` Ponovno prijeti Real! James s 20 metara tuče, Bravo izbija u korner.

47` Velika prilika za Real! Marcelo je pretrčao 50 metara, oslobodio se dvojice igrača i na kraju tukao pored gola iz sjajne pozicije.

46` Nastavlja se utakmica. Domaći igrači dočekani su zvižducima.

45` Kraj prvog dijela.

45` Velika prilika za Barcelonu! Marcelo s gol-crte izbija udarac Suareza, a zatim je Rakitić izblokiran.

45` Dvije minute sudačke nadoknade.

39` GOOOOOL! Odmah kazna! Neymar se sjurio i iz kontranapada u dosta sreće matirao Navasa. Sve je počelo izgubljenom Modrićevom loptom na sredini travnjaka.
37` Najveća prilika za Real. Benzema je s pet metara promašio cijelu loptu!

29` Žestok prekršaj Alvesa na Ronaldu. Brazilac će dobiti žuti karton čim ustane s travnjaka na kojem je ostao nakon duela s Cristianom.

26` Prvi udarac Reala u okvir gola – James s 25 metara preslabo da ugrozi Brava.

25` Ozljeda Mascherana. Ne može nastaviti, mijenja ga Mathieu.

23` Umalo 0:2! Sjajnu akciju Inieste i Rakitića upropastio je Roberto lošim udarcem.

20` Neymar je izborio slobodnjak na 25 metara i žuti karton za Jamesa. Iz slobodnog je tukao točno u Navasa.

15` Mogao je Rakitić zabiti za 0:2, no iz dobre pozicije tukao je preko gola.

14` Ovo je prvi gol kojeg je Navas primio na Bernabeu nakon rekordnih 885 minuta.

12` GOOOOOL! Gosti vode! Suarez je matirao Navasa vanjskom stranom kopačke nakon sjajnog proigravanja Roberta! Zakazao je Ramos, koji je nepotrebno istrčao…

10` Ronaldo bježi po desnoj strani, ubacio je na pet metara, ali je Bravo oprezan.

7` Sjajna akcija Barcelone, lopta je došla do Neymara na 16 metara, koji neometan tuče iznad gola.

5` Na drugoj strani griješi Suarez, koji je povukao dobar kontranapad, ali nije uspio proigrati Neymara.

3` Ronaldo je prodorom po lijevoj strani izbori korner, no gosti su se obranili.

1` Počeo je derbi uz minutu šutnje za žrtve terorističkog napada na Pariz.