EL – Bjelica prošao, Tudor i Sablić ispali

epa06099602 Galatasaray's head coach Igor Tudor gestures on the touchline during the UEFA Europa League second qualifying round second leg match between Galatasaray vs Ostersunds in Istanbul, Turkey 20 July 2017.  EPA/TOLGA BOZOGLU

Hrvatski nogometni stručnjak Nenad Bjelica izborio je na klupi poljskog Lecha iz Poznanja plasman u 3. pretkolo Europske lige, dok su Igor Tudor s Galatasarayjem i Goran Sablić na klupi Širokog Brijega ispali.

Lech je u prvom susretu izgubio na gostovanju kod norveškog Haugesund 2-3, no na svom travnjaku je slavio 2-0 i prošao dalje. Zanimljivo, poljski sastav je u prvom susretu gubio 0-3, no u samoj završnici utakmice je zabio dva gola i tako si otvorio vrata prolaza.

U uzvratu igranom na stadionu Miejski u Poznanju bilo je 2-0, a golove su zabili Darko Jevtić (32) i Nicki Nielsen (85).

U trećem pretkolu Lech će igrati protiv Utrechta, a prva utakmica je u Nizozemskoj.

Za jedno od najvećih iznenađenja drugog pretkola pobrinuo se švedski Ostersunds koji je u svom prvom europskom nastupu izbacio turskog velikana Galatasaray na čijoj klupi sjedi naš Igor Tudror. Nakon pobjede 2-0 pred svojim navijačima, Šveđani su u Istanbulu odigrali 1-1 i prošli dalje.

Gosti su poveli u 60. minuti golom Brwa Nourija iz kaznenog udarca, a izjednačio je Ahmet Calik devet minuta kasnije. Tudor je nakon poraza u Švedskoj bio izložen žestokim kritikama, a rano ispadanje iz Europe izazvat će nove udare na njegov račun.

Ostersunds u idućoj rundi očekuje luksemburška Fola Esch.

Europska priča je završila i za nogometaše Širokog Brijega koje vodi Goran Sablić. Nakon obećavajućih 1-1 s gostovanja u Škotskoj, Široki je na svom travnjaku izgubio od Aberdeena 0-2 i ispao. Golove za goste zabili su Greg Stewart u 72. minuti i Gary Mackay-Steven u 78. minuti.

Aberdeen će u 3. pretkolu igrati protiv ciparskog Apollon Limassola.