EDUKATIVNO Navijač Evertona s djetetom u ruci udario vratara Lyona i zaradio kaznu

epa06070359 (FILE) Everton's Romelu Lukaku reacts during the English Premier League soccer match between Everton and Chelsea held at Goodison Park, Liverpool, Britain, 30 April 2017 (reissued 06 July 2017).  Soccer club Manchester United have agreed a 85 million euro transfer fee with Everton to sign Everton's striker Romelu Lukaku, according to media reports.  EPA/PETER POWELL

U derbiju 3. kola E skupine Europske lige Lyon je na gostovanju pobijedio Everton 2-1, a susret je obilježio incident u 64. minuti kada je došlo do naguravanja i tučnjave između igrača, ali i navijača.

Sve je zakuhao domaći kapetan Ashley Williams koji je gurnuo vratara Lyona Anthonyja Lopesa u ogradu nakon čega je došlo do naguravanja igrača. Padali su udarci i šake, a jedna je doletjela i s tribina. U tučnjavu se uključio i navijač Evertona koji je u naručju držao dijete. Opalio je gostujućeg golmana Anthonyja Lopesa nakon čega su igrači Lyona poludjeli. Srećom, policija i redari su brzo smirili situaciju i utakmica se nastavila.

Čelnici kluba su identificirali navijača i doživotno mu je zabranjen dolazak na stadiona, a policija također istražuje slučaj.

“Bio je to susret visokih tenzija i emocija. No, i to je nogomet,” kazao je Williams nakon utakmice, dok je Lopes kritizirao domaćine. “Ovo nema veze s nogometom. Udarati suparničke igrače nije dio engleske nogometne tradicije.”

Europska nogometna federacija (UEFA) je otvorila istragu o incidentu na Goodison Parku, a tom slučaju raspravljat će 16. studenog. UEFA je optužila Everton za “agresivno ponašanje navijača protiv igrača” i klubu prijeti kazna. Everton je problema s navijačima imao i za vrije utakmice protiv Hajduka i liverpoolski klub je tada kažnjen sa 10,000 eura.

Zanimljivo, vratar Lyona bio je žrtva napada i prošle sezone na Korzici kada ga je u poluvremenu utakmice protiv Bastije na putu do svlačionice napao jedan od navijača.