Dynamo, Olympiakos i Ferencvaros izborili Ligu prvaka

epa08706688 Laurent Depoitre (C) of Gent and Georgiy Bushchan (L) goalkeeper of Dynamo Kyiv in action during the UEFA Champions League playoff second leg soccer match between FC Dynamo Kyiv and KAA Gent in Kiev, Ukraine, 29 September 2020.  EPA/SERGEY DOLZHENKO

EPA/SERGEY DOLZHENKO

Nogometaši kijevskog Dynama, grčkog Olympiakosa i mađarskog Ferencvarosa izborili su plasman u Ligu prvaka, dok Gent, Omonija i Molde sele u Europsku ligu.

Nakon što je u Belgiji slavio sa 2-1, Dynamo je u Kijevu pobijedio Gent sa 3-0.

Golove za ukrajinski sastav u kojem je pomoćni trener Ognjen Vukojević, zabili su Vitalij Bujalski (9), Carlos De Pena (36-11m), Gerson Rodrigues (49-11m).

Ferencvaros i Molde su nakon lude, 3-3 utakmice u Norveškoj, u uzvratu u Budimpešti odigrali 0-0, pa Mađari, koji su izbacili Dinamo idu u elitno društvo.

Gosti su bili bliži pobjedi, imali su nekoliko lijepih prilika, no mreža domaćeg sastava je ostala nedirnuta.

Možda i najbolju priliku Molde je imao u 76. minuti kada se Eirik Hestad našao u situaciji jedan na jedan s golmanom, no njegov udarac je Denes Dibusz sjajno zaustavio. U 88. minuti odličnu priliku imao je i Ola Brynhildsen, ali je pucao pored gola.

U posljednjim trenucima susreta Myrto Uzuni je zabio za Ferencvaros, ali je gol poništen zbog zaleđa.

Ligu prvaka je izborio i Olympiakos koji je u Pireju pobijedio Omoniju sa 2-0, a potom u uzvratu u Nikoziji odigrao 0-0.

U srijedu su još tri utakmice 4. pretkola: PAOK – Krasnodar (1-2 u prvom susretu), Midtjylland – Slavia Prag (0-0) i Salzburg – Maccabi Tel-Aviv (2-1). Sve utakmice započet će u 21 sat.

Ždrijeb skupina Lige prvaka je u četvrtak, 1. listopada.

OZNAKE: Liga prvaka