Hrvatska – Danska 3:2 (1:1), Hrvatska je u četvrtfinalu!

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala u Nižnjem Novgorodu boljim izvođenjem 11-eraca svladala Dansku sa 4-3 (1-1, 1-1).

Junak pobjede bio je vratar Danijel Subašić koji je obranio tri 11-erca u raspucavanju, da bi pobjednički pogodak za četvrtfinale postigao Ivan Rakitić.

Nižnji Novgorod, 01.07.2018. – Utakmica osmine finala Svjetskog nogometnog prvenstva Rusija 2018 izmeðu reprezentacija Hrvatske i Danske na stadionu Nižnji Novgorod. Na fotografiji Luka Modriæ, Michael Krohn-Dehli. foto HINA/ Damir SENÈAR/ lsd

Danska je povela nakon samo 58 sekundi igre golom Mathiasa Jorgensena, a izjednačio je Mario Mandžukić u 4. minuti.

Hrvatska je imala veliku priliku riješiti pitanje pobjednika prije izvođenja 11-eraca, ali je udarac Luke Modrića s bijele točke u 116. minuti obranio Kasper Schmeichel.

Danska je svoj pogodak postigla nakon što je Knudsen rukom ubacio loptu duboko u hrvatski kazneni prostor, do nje je stigao Delaney, no njega su odlično blokirali Rebić i Vrsaljko. Ipak, do prostora za šut stigao je Mathias Jorgensen, pa iako se nije radilo o jakom udarcu bio je iz velike blizine, pa je izmigoljio Subašiću u gol.

Rano primljeni pogodak nije negativno utjecao na Hrvatsku koja je poravnala već u 4. minuti. Rebić i Vrsaljko su kombinirali na desnoj strani, uslijedio je ubačaj na koji Danci nisu dobro reagirali, Delaney je napucao u glavu Christensena, a lopta se idealno odbila za Mandžukića koji je jakim udarcem probio Schmeichela.

Hrvatska će u četvrtfinalu 7. srpnja u Sočiju od 16 sati igrati protiv domaćina Rusije koja je također boljim izvođenjem 11-erca svladala Španjolsku sa 5-4.

Sastavi:

Hrvatska: Subašić; Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić; Brozović, Rakitić, Modrić; Rebić, Perišić, Mandžukić
Danska: Schmeichel; Dalsgaard, M. Jorgensen, Kjaer, Christensen, Knudsen; Delaney, Eriksen; Yurary Poulsen, Cornelius, Braithwaite

UŽIVO

5. serija Jorgensen puca i Subašić brani! Rakitić puca i zabija, Hrvatska je u četvrtfinalu!

4. serija Schöne puca, Subašić brani!Pivarić puca i Schmeichel brani!

3. serija Dehli 2:1 za Dansku, Modrić drugi put večeras, zabija za 2:2

2. serija Kjaer zabija, Kramarić isto

1. serija Eriksenu je obranio Subašić, Schmeichel Badelju

121′ Kraj utakmice

120′  Igra se jedna minuta sudačke nadoknade.

119′  Rebić propušta loptu za Modrića koji puca po golu, ali Schmeichel opet brani

115′ Schmeihel brani Modrićev penal!

114′ Jedanaesterac za Hrvatsku! Modrić šalje asistenciju Rebiću koji zaobilazi Schmeichela, ali ga ruši M. Jørgensen

108′ Izlazi Mandžukić, ulazi Badelj, Kramarić ide na Mandžukićevo mjesto, a Badelj pokriva sredinu108′ Sisto je prešao tri hrvatska obrambena igrača i s 20 metara gađao drugi kut107′ Sisto proigrava za Jorghensena, hrvatska obrana čisti106′ Počeo je drugi produžetak, Sisto ulazi umjesto Braithwaitea, Kovačić je snažno opalio po golu, ali se lopta odbila od danskoga bloka104‘ Kramarić ubacuje, ali je Schmeichel izbija u korner102′ Mandžukić se našao u izglednoj situaciji, ali Rebiću je suđeno zaleđe

97′ Dalić vadi Perišića iz igre, a priliku dobiva Kramarić

95′ Knudsen probija po lijevoj strani, prolazi Rebića, ali Lovren izbija loptu u korner

93′ Danci su bolje ušli u produžete, Knudsen nastavlja sa svojim dalekometnim bacanjima auta91′ Počeli su produžeci
90+3′ Korner za Dansku, Subašić izbacuje boksanjem, a Braithwaite iz voleja gađa pokraj vrata
90+2′ Rakitić bježi Eriksenu, udara s 18 metara, ali neprecizno
90′ Tri minute sudačke nadoknade
88′ Schöne snažno udara po golu, ali lopta odlazi pokraj vratnice
85′ Rebić puta je vara braniča Danske, ubacuje, ali lopta nakon odbijanca odlazi u korner
84′ – Pivarić ubacuje za Perišića, ali lopta ide preko grede, Kovačić se vratio u igru
81′ Kovačić nakon duela s Paulsenom pada na rame
78′ Ponovno Rebić! Izvrsno po vratima, ali Schmeichel brani
77′ Rebić se probija po desnoj strani, šalje povratnu loptu koja se od danskoga bloka odbija do Modrića, ali lopta odlazi daleko od danskih vrata
74′ Danci ponovno u napadu, Eriksen je u izglednoj prilici, ali lopta odlazi kraj vrata
73′ Poulsen je primio loptu u hrvatskom kaznenom prostoru, poslao je do Jørgensena koji puca po golu, ali Subašić brani71′ Dalić mijenja Brozovića, zamijenit će ga Mateo Kovačić

66′ Još jedna zamjena kod Danaca izlazi Cornelius, ulazi Jørgensen

56′ Vida blokira loptu koja se odbila do Braithwaitea koji ju nije uspio zahvatiti na pravi način.

55′ U prvih 10 minuta drugog poluvremena posjed lopte je izjednačen, Hrvatska je prepustila igru Dancima, ali većina njihovih dodavanja odvija se daleko od hrvatskog gola

51′ Knudsen centrira u peterac, Cornelius je blizu, ali Subašić uspijeva uhvatiti loptu prije danskog napadača

48′ Rebić je izborio još jedan prekršaj, ali argentinski sudac Pitana nije pokazao opomenu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Kraj prvog poluvremena

43‘ Lopta je došla do Rakitića koji je tukao lijevom iz prve, ali danski golman je obranio

37′ Srušen je Rebić, Hrvatska ima prekid s lijeve strane, Modrić ubacuje, Lovren skače i loptu šalje glavom iznad vratnice

36′ Lovren šalje dugačku loptu, ali Rebić ju ne stiže, danska obrana je brža

34′ Strinić prolazi do kaznenog prostora, ali čeka predugo

29′ Rakitić je topovski iz daljine uzdrmao Schmeichela, a na odbijanac je prvi stigao Rebić i ubacio, golman Danske odbio je loptu do Perišića koji je sam, ali nije iskoristio šansu

23′ Propao je korner za Dansku, Hrvatska je u posjedu lopte

20′ Mandžukić pada šesnaestercu, ali sudac Pitana ne vidi prekršaj

19′ Danska poklanja loptu Hrvatskoj nakon lošeg duplog pasa

14′ Hrvatska napada preko desnog boka, Danci odbijaju loptu u aut

13′ Danska obrana izbacuje ubacivanje iz kornera i novi ubačaj Strinića

12′ Puca Perišić, živi zid odbija loptu u korner

11′ Rebić je izborio prekršaj na rubu šesnaesterca.

10′ Hrvatska kreće u kontru preko Modrića, Delaney ga zaustavlja prekršajem

9′ Danska napada ubacivanjem iz auta, ali to otklanja hrvatska obrana

4′ GOOOOL!! Mandžukić je Dancima odgovorio na isti način i izjednačio rezultat

1′ Gol! Danska vodi 0:1, Jorgensen je pucao u gužvi nakon kornera, a lopta je prošla ispod Subašića.

0′ Utakmica počinje! Sretno Hrvatska!!!

Očekuje se da će izbornik Zlatko Dalić izaći s istim sastavom koji je srušio Argentinu.

“Ispred nas je veliki ispit, ali vrijeme je da ova generacija prijeđe tu prvu prepreku na kojoj smo dosad stalno padali, još od 2008. godine. Sposobni smo to napraviti. U skupini smo igrali fenomenalno, ali to treba zaboraviti, odnosno pokušati prenijeti i na ovu utakmicu, izjavio je u najavi susreta kapetan Luka Modrić.

Dalić ima svoj sastav, uglavnom se tu radi o jednoj ili dvije zamjene, a sve ovisi o protivniku. Jedino je protiv Islanda, u utakmici koja se igrala kad smo već prošli skupinu, dao priliku gotovo svima, što se također ispostavilo kao odličan potez.

Sastav za Dansku bi trebao biti: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Rakitić, Brozović – Rebić, Modrić, Perišić – Mandžukić.