Dva gola Perišića u pobjedi Intera

epa05831360 Inter's Ivan Perisic (L) celebrates with his teammate Roberto Gagliardini (R) after scoring a goal during the Italian Serie A soccer match  Cagliari Calcio Vs Inter Fc at Sant'Elia  stadium in Cagliari, Italy, 5 March 2017.  EPA/Fabio Murru

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je dvostruki strijelac za Inter koji je u nedjelju u gostima dobio Cagliari sa 5-1.

Perišić je zabio u 34. i 47. minuti, te sada na svom kontu ima 9 golova i 3 asistencije. Za Inter su još zabili Ever Banega (39), Mauro Icardi (67-PEN) i Roberto Gagliardini (89).

Marcelo Brozović zbog ozljede nije bio u sastavu Intera

Fiorentina je u 27. kolu Serie A kod Atalante odigrala 0-0, a Nikola Kalinić i Milan Badelj pružili su solidne partije za “viole”.  Kalinić je najbolju priliku imao u 11. minuti, ali je njegov pokušaj glavom bio trunku neprecizan. Badelj je dva puta odlično uposlio susigrače, ali u 30. minuti Gonzalo Rodríguez loše puca glavom, a u 51. neprecizan je bio Matías Vecino.

Udinese je iznenadio vodeći Juventus, odigravši 1-1. Domaćini su poveli golom Zapate u 37. minuti, a izjednačenje Juveu donio je Bonucci u 60.

Stipe Perica je za Udinese igrao do 85. minute, a Andrija Balić ostao je na klupi za pričuve. Kod Juventusa Mario Mandžukić je najbolji potez imao u 30. minuti kada je namjestio priliku Khediri, koji je slabo pucao, dok je Marko Pjaca ušao u igru 72. minuti.

Palermo, za kojeg brani Josip Posavec, vodio je protiv Torina 1-0 sve do 74. minute, a onda je Andrea Belotti u razmaku od sedam minuta zabio tri gola (74, 76, 81) za pobjedu Torina 3-1. Belotti je sada vodeći strijelac talijanskog prvenstva sa 22 gola.