Dva gola i asistencija Vlašića za novu pobjedu CSKA Moskve

Euro 2020 Qualifier - Group E - Azerbaijan v Croatia Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group E - Azerbaijan v Croatia - Bakcell Arena, Baku, Azerbaijan - September 9, 2019  Croatia's Nikola Vlasic shoots at goal    REUTERS/Aziz Karimov AZIZ KARIMOV

AZIZ KARIMOV/REUTERS/PIXSELL

CSKA Moskva je u derbiju desetog kola ruske lige slavio protiv Krasnodara rezultatom 3:2 (3:0). Nakon prvih 45 minuta domaćini su došli do uvjerljivog vodstva, a prvo ime susreta je bio hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

Poveo je CSKA u 31. minuti. Nakon ubačaja Nikole Vlašića s lijeve strane gostujući branič igrao je rukom, a sudac je uz asistenciju sudaca iz VAR sobe dosudio kazneni udarac. Precizan izvođač bio je upravo naš Vlašić.

Šest minuta kasnije već je bilo 2:0. Vlašić se oslobodio čuvara, lijepo uposlio Fedora Chalova koji je ušao u kazneni prostor i sjajno pogodio za 2:0.

Sjajno prvo poluvrijeme za tim iz Moskve zaključio je Vlašić. Prvi udarac domaćih uspio je obraniti vratar gostiju Safonov, lopta se odbija do Vlašića, a hrvatski reprezentativac zabija svoj četvrti ligaški gol za 3:0.

U drugom poluvremenu gosti su preko dva pogotka Marcusa Berga smanjili zaostatak, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći tako da je CSKA upisao sedmu prvenstvenu pobjedu te s 22 osvojena boda drži drugo mjesto ljestvice s bodom zaostatka za vodećim Zenitom.

U redovima domaćina su uz Vlašića čitav susret odigrala i druga dvojica hrvatskih nogometaša – Zvonimir Šarlija i Kristijan Bistrović.