Dva gola i asistencija Kalinića u pobjedi Rome

epa08262865 AS Roma players celebrate the 1-1 goal during the Italian Serie A soccer match Cagliari Calcio vs AS Roma at Sardegna Arena stadium in Cagliari, Sardinia Island, Italy, 01 March 2020.  EPA/FABIO MURRU

EPA/FABIO MURRU

Hrvatski napadač Nikola Kalinić s dva gola i asistencijom bio je najzaslužniji za 4-3 (2-1) gostujuću pobjedu Rome protiv Cagliarija u susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Kalinić, koji je dobio priliku od prve minute, postigao je prva dva pogotka svog sastava na utakmici u 29. i 41. minuti kojima je zaostatak od 0-1 pretvorio u prednost od 2-1 na poluvremenu. Kalinić je prvo spretno reagirao pred suparničkim golom i samo minutu nakon što je Joao Pedro doveo Cagliari u vodstvo poravnao na 1-1, da bi pet minuta prije odlaska na odmor iz neposredne blizine pospremio loptu u mrežu nakon prodora i asistencije Mhtarjana. U 64. minuti Kalinić je odlično glavom spustio loptu u prostor za Kluiverta koji je potom pogodio za 3-1. Do kraja susreta je Pereiro u 75. smanjio na 3-2, pa je Kolarov u 81. vratio Romi prednost od dva gola, da bi Joao Pedro popravio vlastiti neiskorišteni kazneni udarac i u 89. minuti smanjio na konačnih 4-3.
Kaliniću su ovo bili prvi golovi ove sezone.
Peta Roma sada ima 45 bodova, tri manje uz utakmicu više od četvrte Atalante koja je ranije u nedjelju s čak 7-2 (2-2) kao gost svladala Lecce, dok je Cagliari 11. sa 32 boda.
Kalinić je odigrao čitav susret za Romu, dok je Marko Rog igrao za Cagliari do 90. minute.
U golijadi u Lecceu domaći su pogocima Saponare (29) i  Donatija (39) prvo poluvrijeme okončali s 2-2, a u drugom dijelu od moćnog stroja za golove iz Bergama primili čak pet golova. Donati (17-ag), Zapata (22, 54, 62) Iličić (47), Muriel (87) i Malinovski (90+2) bili su strijelci za Atalantu, kod koje je Pašalić odigrao cijeli susret i bio asistent Malinovskom za posljednji pogodak.
Utakmice Juventus – Inter, Parma – SPAL, Sassuolo – Brescia, AC Milan – Genoa i Udinese – Fiorentina odgođene su zbog koronavirusa.
Vodeći Lazio ima 62 boda, dva više uz utakmicu više od drugog Juventusa, a osam više uz dvije utakmice više od trećeg Intera.