Dva gola Dioga Jote za pobjedu Liverpoola, Arsenal se izjednačio s Unitedom

epa09744985 Liverpool's Diogo Jota (2-R) celebrates after scoring his team's first goal during the English Premier League soccer match between Liverpool and Leicester City at the Anfield, Liverpool, Britain, 10 February 2022.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/PETER POWELL

U preostale dvije utakmice 24. kola engleske Premierlige Liverpool je kao domaćin svladao Leicester sa 2-0 (1-0), a Arsenal je slavio sa 1-0 (1-0) na gostovanju kod Wolverhamptona.

Portugalac Diogo Jota zaslužan je što se Liverpool približio vodećem Manchester Cityju na devet bodova zaostatka uz utakmicu manje. Svojim 16. i 17. pogotkom u ovoj sezoni Premierlige donio je pobjedu svojoj momčadi, a Leicesterova vratara Kaspera Schmeichela svladao je u 34. i 86. minuti.

Arsenal je do pobjedničkog pogotka stigao u 25. minuti gostovanja kod Wolverhamptona, a strijelac je bio Gabriel. Arsenal se bodovno (39) izjednačio s Manchester Unitedom i sada je na petoj poziciji, a ima i utakmicu manje od “Crvenih vragova”.

“Wolvesi” su od 69. minute igrali s igračem više, nakon što je isključen Martinelli, ali nisu izbjegli osmi prvenstveni poraz.

Engleska – 24. kolo
Liverpool – Leicester 1-0 (D. Jota 34, 86)
Wolverhampton – Arsenal 0-1 (Gabriel 25)

Odigrano u utorak i srijedu:
Norwich – Crystal Palace 1-1 (Pukki 1 / Zaha 60)
Man. City – Brentford 2-0 (Mahrez 40-11m, De Bruyne 69)
Tottenham – Southampton 2-3 (Bednarek 18-ag, Son 70 / Broja 23, Elyounoussi 79, Adams 82)
Aston Villa – Leeds 3-3 (Coutinho 30, Ramsey 38, 43 / James 9, 45+2, Llorente 63)
West Ham – Watford 1-0 (Bowen 68)
Newcastle – Everton 3-1 (Holgate 37-ag, Fraser 56 / Lascelles 36-ag, Trippier 80)
Burnley – Man. United 1-1 (Rodriguez 47 / Pogba 18)