Durant ipak ne može sam, Milwaukee u sedmoj utakmici pobijedio Brooklyn i ušao u finale

epa08118473 Milwaukee Bucks forward Giannis Antetokounmpo (R) of Greece drives by Sacramento Kings forward Harrison Barnes (L) during the NBA basketball game between the Milwaukee Bucks and the Sacramento Kings at Golden 1 Center in Sacramento, California, USA, 10 January 2020.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

Milwaukee Bucksi će igrati u finalu Istočne konferencije NBA lige protiv pobjednika sedme utakmice između Philadelphije i Atlante koja se igra u nedjelju navečer. Bucksi su nakon produžetka u gostima pobijedili Brooklyn Netse sa 115-111 pa se momčad Mikea Budenholzera drugi puta u zadnje tri sezone plasirala u konferencijsko finale.

U utakmici sa čak 20 izmjena u vodstvu Brooklyn Netsi su ipak više bili u vodstvu, pri kraju druge četvrtine dvaput su bili na +10.

Na šest sekundi prije isteka regularnog vremena kod 109-107 Brooklyn je imao napad, Durant je pogodio jedan od svojih čudesnih „fadeaway“ šuteva ali je samo minimalno nagazio na liniju trice pa je utakmica otišla u produžetak. Tamo Durant, koji je odigrao sve 53 minute utakmice više nije imao snage povući pa je sa 6-2 u tih dodatnih pet minuta Milwaukee prošao dalje.

Ipak, odlučilo je vjerojatno to što su sve koševe za Netse postigli samo igrači prve petorke. Nije greška, igrači koji su počeli utakmicu na klupi nisu postigli niti jedan koš.

Durant je u produžetku ostao na šutu 0/6 i to sigurno govori u kakvom je fizičkom stanju bio.

Doduše, nije niti na drugoj strani bili puno drukčije, kod Bucksa samo je Pat Connaughton od igrača s klupe ubacivao, ali osim njegovih devet koševa ostalo je zabila prva petorka.

Giannis Antetokounmpo je ubacio 40 (šut 15/24) i asistirao 13 puta, Khris Middleton 23 koša (9/26) i 10 skokova, Brook Lopez 19 koševa (7/11) i 8 skokova.

Za Netse Kevin Durant 48 koševa (17/36), 9 skokova i 6 asistencija, James Harden 22 koša (5/17) te po 9 skokova i asistencija, Blake Griffin 17 koševa (7/12) i 11 skokova.