Državljani Srbije na 7. mjestu po osumnjičenima za kaznena djela u Njemačkoj

Autor:

epa05764356 German Interior Minister Thomas de Maiziere speaks during a press statement in the German Ministry of the Interior in Berlin, Germany, 01 February 2017. De Maiziere informed about the latest resolutions of the German cabinet meeting, among them the approval of electronic ankle bracelets which shall be worn by so-called 'Gefaehrder,' or  people who pose a security threat, by order of the Federal Criminal Police Office (BKA).  EPA/CLEMENS BILAN

Državljani Srbije na sedmom su mjestu među osumnjičenima za kaznena djela u Njemačkoj, a na prvom mjestu su Sirijci, pokazuje statistika njemačkih vlasti koju u subotu prenose beogradski mediji.

U Njemačkoj je tijekom 2016. registrirano više od 6 milijuna kaznenih djela, a porastao je i broj počinitelja s 555.820 na 616.230, dok je udio stranaca među počiniteljima povećan s 5,7 na 8,6 posto.

Statistika pokazuje da su među strancima najbrojniji osumnjičeni iz Sirije 30.699, Afganistana 17.466 Iraka 12.202, Abanije 9.882, Alžira 8.332, Maroka 8.266, dok je 7.684 osumnjičenih građana iz Srbije.

Slijede Iranci 7.251 , građani Kosova 5.039, te 4.595 osoba koje su u Njemačku stigle iz Somalije, a statistika bilježi da su žrtve zločina migranata najčešće drugi migranti u čak 80 posto slučajeva.

Unatoč rastu kriminala Njemačka i dalje važi za “relativno sigurnu zemlju”, ocijenio je profesor kriminalne psihologije Rudieger Egg, komentirajući statistiku kriminala.
Egg je za njemački Bild ocijenio da su posebno na udaru pogranične oblasti u saveznim državama Brandenburg i Saska, poglavito kad je riječ o “bandama iz istočne Europe” i obijanju stanova.

“To je i u svijetu tako da se nasilnici više okupljaju u velikim gradovima, jer tamo su i ilegalni poslovi i trgovina drogom, ženama, naoružanjem…To se ne dešava u nekom selu, već u Berlinu, ili Hamburgu”, rekao je Egg, uvjeren da  “Nijemci, ipak, nisu tako puno uplašeni zbog uznemirujućih statističkih podataka” o kriminalu i kaznenim djelima.

Komentari

Morate biti ulogirani da biste dodali komentar.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)