DRAMA U FIRENCI Kalinić se iz junaka pretvorio u tragičara, Mandžukić zabio deseti gol sezone

EPA/MAURIZIO DEGLINNOCENTI

Nogometaši Juventusa približili su se u nedjelju novom naslovu prvaka, nakon dramatične pobjede nad Fiorentinom. ‘Bianconeri’ su u Firenci slavili sa 2:1 i pobjegli Napoliju na +12, a u slučaju da Napoli sutra ne slavi protiv protiv Rome, ‘Stara dama’ bi već mogla slaviti svoj peti uzastopni naslov.

Poveo je Juventus u 39. minuti. Khedira je odlično ubacio za Pogbu, koji glavom loptu spušta za natrčalog Mandžukića. Hrvatski je reprezentativac iz voleja opalio i pogodio za svoj deset ovosezonski pogodak.

Ponovno je Mandžukić odigrao veliku ulogu, kako u napadu, tako i u obrani. U posljednjih deset minuta susreta odigravala se prava drama na stadionu Artemio Franch. Bonucci je neobjašnjivo izgubio loptu, idealno poslužujući Nikolu Kalinića, koji s ruba šesnaesterca fantastično pogađa iza Buffona za veliko oduševljenje na stadionu.

Ali, ono je bilo kratkoga vijeka. Već u sljedećem napadu Juventus je izborio korner. Mandžukić je loptu proslijedio u peterac, gdje je bila velika gužva, a nakon nekoliko odbijanaca, lopta se odbila do Alvara Morate, koji neometan s par metara pogađa za novo vodstvo Juventusa.

U 89. minuti stadion je ponovno proključao. Juan Cuadrado, nekadašnji igrač Fiorentine, danas na posudbi u Juventusu iz Chelseaja, u kaznenom je prostoru srušio Nikolu Kalinića, a sudac pokazao na bijelu točku. Kalinić je sam krenuo izvesti kazneni udarac, ali Buffon njegov udarac čita i brani. Kalinić se tako iz junaka pretvorio u tragičara, a u 93. je minuti još pogodio i prečku.