DRAMA ODMAH NA POČETKU Poljaci u četvrtfinalu EURO-a nakon penala

EPA/SERGEY DOLZHENKO

Reprezentracija Poljske prvi je četvrtfinalist ovogodišnjeg Europskog prvenstva u Francuskoj, a svog će protivnika u četvrtfinalu sazneti večeras, nakon susreta Hrvatske i Portugala.

Po prvi put u svojoj povijesti Poljska se plasirala u četvrtfinale, a već u prvoj utakmici nokaut faze turnira gledali smo dramu i lutriju jedanaesteraca. Nakon regularnih 90 minuta rezultat u St. Etienneu bio je 1:1. U 39. minuti Poljsku u vodstvo dovodi Jakub Blaszczykowski nakon lijepe akcije, a 1:1 spektakularnim škaricama izjednačuje Xherdan Shaqiri u 82. minuti.

Iako je Švicarska bila bolja u drugom poluvremenu i produžecima, ipak nisu uspjeli dati drugi pogodak. Propustili su dvije lijepe prilike u produžecima, a jedini koji je promašio jedanaesterac bio je Granit Xhaka.

Za Poljsku su pogađali Lewandowski, Milik, Glik, Blaszczykowski i Krychowiak, dok su kod Švicaraca precizni bili Lichtsteiner, Shaqiri, Schar i Ricardo Rodriguez.

Švicarci su čak 28 puta pucali prema poljskim vratima, a osam je udaraca otišlo u okvir vrata. S druge strane, Poljaci su uputili 20 udaraca, a pet ih je otišlo okvir gola Švicaraca.

Poljska će 30. lipnja u 21 sat na Velodromeu igrati protiv boljeg iz susreta Hrvatske i Portugala.