Donna Vekić i Borna Ćorić slavili za 2:0 protiv Francuske u United Cupu

epa10383593 Borna Coric of Croatia in action against Francisco Cerundolo of Argentina during the 2023 United Cup tennis match between Croatia and Argentina at RAC Arena in Perth, Western Australia, 31 December 2022.  EPA/RICHARD WAINWRIGHT  AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

PA/RICHARD WAINWRIGHT

Mješovita teniska reprezentacija Hrvatske nakon prvog dana odlučujućeg dvoboja za prvo mjesto u skupini F United Cupa vodi protiv Francuske sa 2-0 zahvaljujući pobjedama u dva seta, Donne Vekić nad Alize Cornet i Borne Ćorića protiv Arthura Rinderknecha.

U prvom dvoboju dana Vekić (WTA – 67.) je pobijedila Cornet (WTA – 36.) sa 6-4, 6-3 nakon jednog sata i 54 minute igre, a jednu minutu manje trebao je Ćorić (ATP – 26.) za slavlje 7-6 (1), 7-6 (2) protiv Rinderknecha (ATP – 44.).

Ćorić je u prvom gemu meča došao do prednosti ‘breaka’ koju je bez problema održavao do vodstva 5-3. U prva četiri gema kad je bio na servisu, Borna je izgubio svega jedan poen. No, kad je trebao zaključiti prvi set, promašio je dva relativno lagana forhenda i time otvorio priliku Rinderknechu, koju je ovaj i iskoristio.

Francuz je nizom od tri osvojena gema poveo sa 6-5. Ćorić je bez izgubljenog poena držao servis za 6-6, a onda je u ‘tie-breaku’ odigrao bez pogreške i suparniku prepustio svega jedan poen.

U drugom setu do osmog gema nije bilo prilika za ‘break’. Prvi je mogućnost za oduzimanje servisa imao Ćorić, ali je Rinderknech dobro pripremio izlazak na mrežu i lakoćom završio poen. Tako je i drugi set odlučen u ‘tie-breaku’, a ponovljen je scenarij iz prvog. Borna je još jednom odigrao bez pogreške, a Rinderknech je uspio osvojiti jedan poen više pa je nakon jednog sata i 53 minute borbe Ćorić slavio sa 7-6 (1), 7-6 (2).

U utorak, kada program započinje u 8.30 sati ujutro po srednjoeuropskom vremenu, prema aktualnim nominacijama trebale bi se sučeliti Petra Martić i četvrta tenisačica svijeta Caroline Garcia, a nakon njih Borna Gojo (ATP – 144.) i Adrian Mannarino (ATP – 46.).

U slučaju da rezultat bude 2-2 o pobjedi bi odlučivala igra mješovitih parova za koju je Iva Majoli nominirala Donnu Vekić i Bornu Ćorića, a za Francusku su prijavljeni Caroline Garcia i Edouard Roger-Vasselin.

Pobjednik dvoboja Hrvatske i Francuske će u srijedu i četvrtak, u “gradskom finalu” igrati protiv najbolje reprezentacije iz skupine A u kojoj po jednu pobjedu imaju Grčka (1-0) i Bugarska (1-1), ali samo Grčka ili Belgija (0-1) mogu osvojiti prvo mjesto. Nakon prvog dana dvoboja protiv Belgije rezultat je 1-1. Belgiji su za osvajanje prvog mjesta potrebne sve tri pobjede u mečevima koji će biti odigrani u utorak, dok je Grčkoj i jedna dovoljna za plasman u “gradsko finale”.

HRVATSKA – FRANCUSKA 2-0

Donna Vekić – Alize Cornet 6-4, 6-3

Borna Ćorić – Arthur Rinderknech 7-6 (1), 7-6 (2)