Dončić triple-doubleom briljirao protiv Brooklyna, 18 skokova Ivice Zubca u porazu Clippersa

Oct 27, 2022; Brooklyn, New York, USA; Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) controls the ball against Brooklyn Nets guard Kyrie Irving (11) during the fourth quarter at Barclays Center. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports

Brad Penner-USA TODAY Sports

Shai Gilgeous-Alexander je sjajno otvorio sezonu, sada je na 29.3 koševa po utakmici a u četvrtak navečer je vodio Oklahomu do 118-110 pobjede nad Clippersima s 24 koša (10/23), šest asistencija i pet skokova. Clippersima se u sastav s 10 koševa (4/12) i sedam skokova vratio Paul George, Kawhi Leonard nije a najbolji strijelac im je bio Norman Powell s 21 košem (9/15). Ivica Zubac bio je na 12 koševa (4/19) i čak 18 skokova.

Luka Dončić je s 41 košem (14/28), 14 asistencija i 11 skokova odveo Dallas do 129-125 pobjede nad Brooklynom čija je muka nastavljena, ovo im je četvrti poraz u pet utakmica. Kyrie Irving 39 koševa (14/31) i Kevin Durant s 37 (12/21) su bili sjajni ali sami jednostavno ne mogu.

Memphis je do četvrte pobjede došao nakon 125-110 protiv Sacramenta  koji je još uvijek bez pobjede. Desmond Bane je za tricu šutirao 6/8 i zabio 31 koš, Ja Morant je stao na 22 koša, četiri asistencije i šest skokova

Stephen Curry je s 38 koševa, od toga deset u zadnjoj četvrtini, najzaslužniji za 129-110 pobjedu Golden Statea nad Miamijem. Završilo je sa uvjerljivih +19 međutim na samo pet minuta prije kraja bilo je 108-102 za Warriorse koji su na kraju ipak potpuno slomili otpor Heata kojeg su predvodili Jimmy Butler s 27 (8/13) i Bam Adebayo s 26 (10/18) koševa. Za GS Klay Thompson je ubacio 19 (6/19) a Andrew Wiggins 18 (5/10) uz deset skokova.