Domaćin EuroBasketa Njemačka pobijedila Crnu Goru 85-79 i ušla u četvrtfinale

epa10175894 Germany's Dennis Schroeder (L) in action against Montenegro's Igor Drobnjak (R) during the FIBA EuroBasket 2022 round of 16 match between Germany and Montenegro at EuroBasket Arena in Berlin, Germany, 10 September 2022.  EPA/CLEMENS BILAN

EPA/CLEMENS BILAN

Domaćin ovogodišnjeg EuroBasketa za košarkaše Njemačka plasirala se u četvrfinale 85-79 (19-10, 29-14, 19-26, 18-29) pobjedom protiv Crne Gore.

Njemačka je odlično otvorila utakmicu, čvrstom obranom i preciznim napadima do poluvremena je ostvarila 24 koša prednosti (48-24), ali u nastavku je umalo prosula svu tu prednost.

Slobodnim bacanjima Dubljevića i košem Mihailovića nakon ukradene lopte Simonovića Crna Gora je smanjila na 80-77 26 sekundi prije isteka vremena. No, potom je dosuđena nesportska pogreška Perryja na Lou te tehnička pogreška izborniku Crne Gore Bošku Radoviću što je Njemačka iskoristila da s pet pogođenih slobodnih bacanja osigura pobjedu.

Dennis Schroeder je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Njemačke, dok je Kendrick Donald Perry ubacio 25 za Crnu Goru.

Njemačka će u četvrfinalu igrati protiv pobjednika susreta Grčka – Ćeška.

Ranije u subotu u četvrtfinale se plasirala Francuska 87-86 pobjedom protiv Turske nakon produžetka, dok je Slovenija svladala Belgiju sa 88-72. Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta Srbija – Italija, a Slovenija protiv pobjednika utakmice Ukrajina – Poljska.

Hrvatska će u nedjelju od 14.45 igrati svoj dvoboj osmine finala protiv Finske, a u slučaju pobjede igrat će u utorak u četvrtfinalu protiv boljeg iz ogleda Španjolska – Litva.