Dinamovi Juniori ‘srušili’ Atalantu u prvom kolu U-19 Lige prvaka

Zagreb, 18.9.2019 - Utakmica 1. kola grupne faze nogometne U-19 Lige prvaka Dinamo - Atalanta. Na slici obje momčadi prije utakmice.
Foto Hina/ Dario GRZELJ/ dag

Hina/ Dario GRZELJ

Dinamovi juniori ovogodišnju su Ligu prvaka otvorili pobjedom 1:0 rotiv vršnjaka iz Atalante. Jedini gol za U-19 momčad Dinama zabio je Bernard Karrica u 49. minuti utakmice.

U prvih 45 minuta je dominirala momčad iz Bergama, a u nastavku susreta kontrolu nad igrom preuzeo je Dinamo. Imao je Dinamo nakon toga još nekoliko dobrih prilika i poluprilika. Krizmanić, Šipoš, Marin i Karrica su pokušavali, ali nsu uspjeli postići još jedan pogodak.

Kapetan Franjić u 81. minuti zaradio je drugi žuti karton, pa su mladi Dinamovci do kraja susreta igrali s desetoricom na terenu. Do kraja susreta Atalanta je pokušala iskoristiti igrača više kako bi postigla barem izjednačujući pogodak. Sjajne prilike zaustavili su obrana i vratar Dinama.