Dinamo slavljem protiv Gorice zaključio 32. sezonu HNL-a

28.05.2023.,Zagreb - Posljednji ovosezonski susret u Supersport HNL-u, 36. kolo,  Dinamo - Gorica. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / Pixsell

Pobjedom Dinama protiv Gorice zaključena je 32. sezona SuperSport HNL-a. U posljednjoj utakmici Plavi su slavili nakon preokreta rezultatom 4:1 (2:1). Domaćini su poveli preko Ndockyta, a za slavlje izabranika Igora Bišćana u strijelce su se upisali Ljubičić, Ivanušec, Špikić i Perić. Zagrebački klub je tako na koncu na vrhu ljestvice osvojio deset bodova više od prvog pratitelja Hajduka.

Igrači Gorice su uoči početka utakmice novog prvaka dočekali u špaliru čime su mu iskazali počast. Od Dinama se pak nakon pet sezona oprostio stoper Kevin Theophile-Catherine, a nagradu za najboljeg igrača drugog dijela sezone nakon online glasovanja navijača primio je Luka Ivanušec. Aktivnu sudačku karijeru je današnjim susretom zaključio Ivan Bebek kojem su uručeni prigodni pokloni. Riječki sudac je u aktualnoj sezoni napunio 45. godina života što je maksimalna starosna dob za suca prema aktualnim propisima HNS-a.

Dvoboj nije dobro počeo za prvaka. Već u 5. minuti Gorica je došla u vodstvo. Mrzljak je dobro ubacio s lijeve strane, a Ndockyt je pucao iz prve sa šest metara iskosa te je zatresao mrežu čime je upisao svoj drugi gol u sezoni.

Dobru šansu Plavih smo čekali sve do 22. minute kada je Baturina povratnim dodavanjem pronašao Petkovića, a njegov snažan udarac s desetak metara odlično brani Radošević.

Minutu kasnije Dinamo dolazi do izjednačenja. Topić i Ivanušec su pripremili priliku za Ljubičića, a on se dobro snašao ispred vratara Gorice te je lucidnim rješenjem postigao pogodak. I njemu je to bio drugi zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U 26. minuti nakon ubačaja iz kuta glavom je sa šest metara pucao Topić, a Radošević je paradom prebacio loptu preko prečke.

Nakon asistencije Ivanušec je u 33. minuti došao i do 12. gola u sezoni. Ovaj put je Petković odlično petom proigrao Baturinu, a on je asistirao do Ivanušeca koji sa sedam metara iz prve pogađa suprotnu malu mrežicu.

28.05.2023.,Zagreb – Posljednji ovosezonski susret u Supersport HNL-u, 36. kolo, Dinamo – Gorica. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Ivanušec je u 56. minuti minuti još jednom zatresao mrežu Gorice. S desne strane je ubacio Moharrami, a on je kraj Tomečaka došao do posjeda te je sa sedam metara svladao Radoševića. Pogodak međutim nije priznat jer je VAR utvrdio zaleđe asistenta Moharramija.

Sudac Bebek je u 56. minuti pokazao na bijelu točku u korist Dinama nakon što je Kapulica napravio prekršaj na Petkoviću. On je sam izveo udarac s 11 metara, ali to je učinio loše tako da je Radošević čak uspio uhvatiti loptu.

Bočkaj je u 64. minuti odlično s lijeve strane ubacio za Topića, a njegov udarac sa sedam metara izvrsno brani Radošević.

Odlično je u 79. minuti sa 17 metara iskosa pucao Vojtko, a Livaković izvrsnom obranom čuva svoj gol.

Minutu kasnije do gola dolazi Dinamo. Špikić je nakon dubinskog proigravanja Drmića pobjegao obrani Gorice te je u situaciji 1 na 1 poslao loptu pokraj Radoševića za svoj sedmi gol u sezoni.

U 82. minuti iz igre je uz skandiranje izašao Livaković, a priliku je dobio Zagorec. Izgledalo je to kao oproštaj reprezentativnog vratara od Plavih. Priliku u posljednjih desetak minuta dobio je i Theophile koji je ušao umjesto Šutala.

Špikić je pet minuta kasnije u odličnu šansu izbacio Drmića koji se s ruba kaznenog prostora odlučio za pokušaj loba, no to nije dobro izveo tako da je Krizmanić izbacio loptu u korner.

Konačan rezultat je postavljen u 88. minuti. Gorica nije uspjela izbiti loptu nakon ubačaja iz kuta. Uslijedio je udarac Ivanušeca nakon kojeg je Drmić primiro loptu pred golom, a natrčao je Perić te ju je zakucao u gol. Stoperu Plavih to je bio treći gol u prvenstvenoj sezoni.

Rezultati 36. kola:

Varaždin – Lokomotiva 0:0
Istra 1961 – Slaven Belupo 1:1
Osijek – Rijeka 1:1
Hajduk – Šibenik 3:0
Dinamo – Gorica 4:1

Nova sezona starta 15. srpnja kada je na rasporedu Superkup u kojem će se sastati Dinamo i Hajduk dok je prva prvenstva utakmica na rasporedu u petak, 21. srpnja.