Dinamo slavljem nad Šibenikom zaključio uzbudljivo trideseto izdanje Prve HNL

22.05.2021., Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, GNK Dinamo - NK Sibenik. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici tridesetog izdanja Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na Maksimiru prvijencem Stefana Milića u dresu ‘Plavih’ stigao do slavlja nad Šibenikom i tako svoju šampionsku sezonu okončao upisavši 26. ligašku pobjedu u sezoni.

Posljednji ovosezonski susret, u kojem ni jedni ni drugi nisu imali posebnu motivaciju, odigran je (očekivano) u ‘revijalnom tonu’. Tijekom prvih 45 minuta igre vidjeli smo tri spomena vrijedne situacije. Prvu prijetnju kreirali su ‘Plavi’ u 20. minuti kada je poslije kombinacije s Kastratijem, Gavranović vanjskim dijelom desne kopačke desno iskosa s 14 metara poslao loptu malo pored suprotne vratnice.

Šibenik je jedinu pravu prijetnju u prvom dijelu kreirao poslije ubačaja iz kuta u 35. minuti kada je udarac Alimija glavom sa sedam metara u korner kvalitetnom reakcijom odbio koncentirani Livaković.

Rijeka i Hajduk izborili europsku vizu, a Varaždin ispao u Drugu HNL

Siromašno poluvrijeme okončano je situacijom Dinama poslije ubačaja iz kuta u 44. minuti. Tolić je izveo prekid, a Jakić glavom s deset metara poslao loptu malo pored vratnice.

U drugom dijelu ‘Narančasti’ su bili blizu pogotka već u 48. minuti. De Frias je snažno potegao s lijevog ruba šesnaesterca, lopta od bloka Moharramija pogađa prvu vratnicu, a u nastavku Livaković brani Jurićev udarac u prvi kut.

‘Plavi’ su dobru situaciju za pogodak imali u 65. minuti kada je Kastrati s desne strane napada odličnim dodavanjem pronašao Hajrovića lijevo, ali njegov udarac s petnaest metara u bliži kut kvalitetnim je blokom u korner tik pored vratnice skrenuo Pajić.

Pet minuta poslije Zebec neobjašnjivo na signalizaciju drugog pomoćnika Marko Stolnik svira zaleđe Jurića koji je ‘regularno’ izašao u jedan na jedan s Livakovićem.

U 73. minuti kvalitetnom se intervencijom istaknuo vratar gostiju Rogić. Poslije lijepe kombinacije lijevo u šesnaestercu s Hajrovićem, Leovac puca snažno s dvanaest metara, ali ravno u dobro postavljenog 25-godišnjaka.

Dobru situaciju za pogodak ‘Narančasti’ su imali u 86. minuti kada je Ampem lijevo pobjegao Kastratiju te pucao snažno u prvi kut, no Josipović (ušao u 76. umjesto Livakovića) se iskazao kvalitetnom obranom.

Da šampionsku sezonu ‘Plavi’ okončaju pobjedom pobrinuo se Stefan Milić, koji je glavom s osam metara na asistenciju Šaranića u 88. minuti matirao Rogića za konačnih 1-0 i svoj prvijenac u dresu Dinama.

To je bilo to za ovu sezonu, a sljedeća nam počinje 17. srpnja ove godine.