Dinamo slavljem na Poljudu pobjegao na 17 bodova prednosti

04.03.2020., stadion Poljud, Split - Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, HNK Hajduk - GNK Dinamo. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj/PIXSELL

U posljednjem susretu 25. kola HT Prve lige Dinamo je na Poljudu pred 22.436 gledatelja slavio protiv Hajduka rezultatom 0:2 (0:0). Momčad Nenada Bjelice je tako prvim pratiteljima na vrhu ljestvice pobjegla na čak 17 bodova prednosti.

Strijelci za Plave su bili Damian Kadzior u 47. i Arijan Ademi u 75. minuti, a do tada ravnopravni derbi je naročito usmjerilo isključenje Adriana Ismajlija zbog drugog žutog kartona u 40. minuti susreta.

Dinamo je zaprijetio već u 2. minuti utakmice kada je nakon dodavanja Oršića kapetanih Plavih Ademi uputio udarac s ruba kaznenog prostora, a odličnom obranom se iskazao Posavec.

Sedam minuta kasnije priliku su imali i Bili kada je nakon dodavanja Caktaša kontru povukao Jairo, no Moharrami ga je na vrijeme omeo tako da je udarac brazilskog napadača blokiran ispred Livakovića.

U 13. minuti utakmice veliku priliku je propustio Kreković koji je nakon odličnog ubačaja Jaira na drugoj stativi s peterca pucao preko gola Dinama.

U 16. minuti susreta Thophile-Catherine je udarcem laktom zaustavio prodor Krekovića, ali sudac Bebek mu tom prilikom nije pokazao žuti karton.

Iduću polupriliku bilježimo u 26. minuti kada je udarac iz daljine okušao Barry, ali to je bio lagan zadatak za vratara Dinama. Samo minutu kasnije iz slične situacije te s istim ishodom je u ulozi bio Jairo.

Posavec ponovno odlično brani u 34. minuti kada je opasno zaprijetio Oršić koji se prvo oslobodio Ismajlija, a potom je lijevom nogom gađao suprotni kut.

Tri minute kasnije iz slobodnog udarca s dvadesetak metara Kadzior pogađa živi zid.

U 40. minuti susreta Hajduk je ostao s igračem manje nakon što je Ismajli zbog prekršaja na centru nad Oršićem dobio drugi žuti karton.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena iz slobodnog udarca iskosa je opasno zaprijetio Kadzior, a lopta prolazi malo pokraj vratnice.

Minutu kasnije Jairo je uposlio Tahiraja, ali još jedan put u dobroj situaciji za Hajduk pravovremenom reakcijom se iskazao Moharrami.

U prvoj minuti nastavka po desnoj strani je probio Moharrami, ali njegov ubačaj prolazi kroz šesnaesterac Hajduka. U nastavku akcije s lijeve strane je ubacio Oršić, a sa šest metara osamljeni Kadzior šalje loptu u mrežu Hajduka.

Nakon primljenog pogotka Igor Tudor je uveo Jradija i Eduoka umjesto Jurića i Tahiraja. Bili su potom zaprijetili u 68. minuti kada se za udarac s desetak metara iskosa izborio Caktaš, ali Livaković nogom brani njegov udarac.

Dinamo do novog gola dolazi u 75. minuti. Nakon dodavanja Petkovića i gužve u petercu lopta dolazi do Ademija na drugoj stativi kojem nije bilo teško doći do pogotka drugo kolo u nizu.

Dinamo je do konca susreta sačuvao stečenu prednost te je tako došao do prve ovosezonske pobjede nad najvećim rivalom.