Dinamo s lakoćom nadigrao Hajduka

26.02.2023., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 23. kolo, GNK Dinamo - HNK Hajduk. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj / Pixsell

U 23. kolu SuperSport HNL-a Dinamo je na Maksimiru u potpunosti nadigrao najvećeg rivala Hajduka pobijedivši rezultatom 4:0 (3:0).

Izabranici Ante Čačić su pitanje pobjednika riješili već u ranoj fazi utakmice kad su poentirali Ademi i Baturina, a do konca prvog poluvremena u strijelce se upisao i Ivanušec. Isti igrač je gol zabio i na početku drugog dijela.

Plavi su tako prednost nad Bilima uz odigranu utakmicu manje povećali na velikih 11 bodova čime su potvrdili odličan kurs k obrani naslov prvaka Hrvatske.

U početnoj postavi Hajduka našao se Luka Vušković koji je prije dva dana napunio 16 godina čime je stekao pravo nastupa u HNL-u. S današnjim debijem upisao se u povijesne knjige kao najmlađi igrač Hajduka u povijesti hrvatske lige te je ujedno izjednačio rekord Marka Dabre koji je 2013. godine u istoj dobi u dresu Cibalije postao najmlađi igrač u povijesti HNL-a.

26.02.2023., stadion Maksimir, Zagreb – SuperSport HNL, 23. kolo, GNK Dinamo – HNK Hajduk. Luka Vuskovic. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Prvu dobru akciju vidjeli smo u 4. minuti kada je Petković proigrao Ivanušeca, a njegov udarac s osam metara iskosa sigurno brani Sentić.

Dinamo je poveo već u 8. minuti kada je Perić u srcu šesnaesterca pronašao Ademija koji se pored Melnjaka izborio za posjed, a potom je okrenuo Ferra te je s desetak metara prizemnim udarcem u suprotnu malu mrežicu matirao Sentića.

26.02.2023., stadion Maksimir, Zagreb – SuperSport HNL, 23. kolo, GNK Dinamo – HNK Hajduk. Arijan Ademi. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Nedugo nakon što se krenulo s centra jedno dugo proigravanje je primio Anello te je s desetak metara iskosa uputio udarac kojeg je Livaković lakoćom obranio.

Već u 10. minuti Plavi su povećali prednost. Ademi je ovaj put bio asistent, a u strijelce se upisao Baturina ćiji je udarac s desetak metara od bloka Capana prevario vratara Hajduka.

26.02.2023., stadion Maksimir, Zagreb – SuperSport HNL, 23. kolo, GNK Dinamo – HNK Hajduk. Martin Baturina. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

U 12. minuti nova dobra akcija Baturine koji se izborio za udarac sa 16 metara, ali lopta od bloka odlazi u korner.

Dobro su u 28. minuti kombinirali Petković i Ivanušec, a udarac potonjeg sa 17 metara odlazi malo pokraj stative. Minutu kasnije udarac je iz kaznenog prostora okušao i Ljubičić, no njegov pokušaj je blokirao Pukštas.

Treći gol za Dinamo postignut je u 38. minuti. Nakon brze kontre Baturina je asistirao za Ivanušeca koji je pored Vuškovića i Lovrencsicsa sa sedam metara iskosa pogodio suprotnu stativu od koje se lopta odbila u Sentićev gol.

26.02.2023., stadion Maksimir, Zagreb – SuperSport HNL, 23. kolo, GNK Dinamo – HNK Hajduk. Luka Ivanusec. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

U 50. minuti susreta nakon dodavanja Petkovića u kaznenom prostoru Hajduka nakon kontakta s Ferrom koji nije mogao doći do lopte pada Ljubičić, ali sudac Bel je samo odmahnuo rukom.

Šest minuta kasnije Ristovski je s desne strane uposlio Špikića čiji je udarac u posljednji trenutak blokirao Vušković.

Novi gol Ivanušeca uslijedio je u 63. minuti kada je s desetak metara snažnim udarcem u gornji desni kut svladao Sentića. Prethodno je usamljenog ofenzivca Plavih pronašao Petković.

Rukavina je u 70. minuti nedugo nakon ulaska u igru povratnim dodavanjem uposlio Menala, a njegov udarac petom nije pronašao put do gola.

Jedan od rijetkih pokušaja gostiju uslijedio je u 72. minuti kada je sa 17 metara pod gredu pucao Fossati, a Livaković je paradom prebacio loptu preko grede.

U 87. minuti je Ristovski s desne strane uputio oštar ubačaj u peterac na kojeg Drmić ipak nije stigao reagirati.

Prva minuta sudačke nadoknade ponudila je šansu za Mlakara nakon proigravanja Pukštasa, no Livaković je na vrijeme izašao ispred njega te je upisao obranu nakon udarca s pet metara iskosa. Bila je to posljednja prilika na utakmici.

Kolo će od 17:30 u Gradskom vrtu zaključiti Osijek i Varaždin.