Dinamo rutinski preskočio Orijent 1919 u kupu

22.09.2021., Rijeka - Sesnaestina finala Hrvatskog nogometnog kupa. Orijent 1919 - Dinamo. Stadion Krimeja. Duje Cop, Deni Juric, Bartol Franjic.

Goran Kovacic/PIXSELL

Dinamo se plasirao u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa gdje će odmjeriti snage s BSK-om iz Bijelog Brda.

Plavi su u dvoboju 1. kola na stadionu Krimeja u Rijeci svladali drugligaša Orijent 1919 rezultatom 1:4 (0:1). Za momčad Damira Krznara su se u strijelce upisali Duje Čop, Marin Leovac, Deni Jurić i Luka Menalo dok je počasni gol za domaćine postigao Edin Fatić.

Nakon početnog odmjeravanja snaga Švrljuga je u 6. minuti izveo korner za Orijent iz kojeg je pronašao Frigana, no njegov udarac s vrha peterca odlazi iznad vrata gostiju.

Dinamo je prvu veću priliku kreirao u 21. minuti kada je Bulat ubačajem u peterac pronašao usamljenog Ademija, no njegov pokušaj glavom brani Boglić.

Domaćini su uzvratili samo minutu kasnije kada se Fućak oslobodio Lauritsena, a onda je iz kaznenog prostora pored Dilavera uputio prizemni udarac kojeg Livaković brani.

Frigan je u 27. minuti pokušao iz daljine, ali golman Dinamo lako reagira na loptu koja je išla po sredini vrata.

Plavi su poveli u 28. minuti preko Duje Čopa. Pritisak Jurića na obranu domaćih rezultirao je pogreškom Tadejevića nakon koje se lopta odbija do Čopa, a on ju je mirno poslao u mrežu pored nemoćnog Boglića.

Bulat je u 43. minuti snažno pucao s 18 metara, ali lopta je prošla iznad grede tako da nije bilo potrebe za reakcijom vratara domaćih.

Na samom početku drugog poluvremena Dinamo je povećao prednost. Po lijevoj strani su kombinirali Ademi i Leovac nakon čega je lijevi bek Plavih preciznim udarcem sa sedam metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu.

Novi pogodak u mrežu Boglića vidjeli smo u 55. minuti kada je golman Orijenta odlično obranio udarac Lauritsena nakon ubačaja iz kuta, no na odbijenu loptu je najbolje reagirao Jurić koji ju je iz peterca petom proslijedio u gol domaćih.

Blizu gola je u 60. minuti bio i Menalo koji je po desnoj strani pobjegao obrani Orijenta, a onda je s ruba šesnaesterca prebacio Boglića, ali i gol.

Orijent 1919 je do gola došao u 62. kada je Švrljuga iz slobodnog udarca s desne strane ubacio za Fatića, a on je efektnim udarcem glavom poslao loptu iza leđa Livakovića.

U 64. minuti nova šansa za domaće. Švrljuga je odlično pucao pod samo gredu s dvadesetak metara udaljenosti, a golman Plavih paradom odbija loptu.

Menalo se u strijelce ipak uspio upisati u 69. minuti kada je nakon odličnog proigravanja Jurića s ruba kaznenog prostora mirno poslao loptu pored Boglića.

Dvije minute kasnije dobar pokušaj iz daljine uputio je Tolić, ali golman Crvenih paradom odbija loptu u korner. Na suprotnoj strani travnjaka u 74. minuti iz slične udaljenosti uzvraća Jarić čiji snažan udarac završava na vratnici.

U 88. minuti snaženo je s dvadesetak metara pucao i Gerc, no lopta je prošla malo pokraj suprotne stative. Samo minutu kasnije sa 17 metara udarac je okušao i Hodža, a Livaković odbija loptu koja je išla uz samu vratnicu. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Zagreb – Oriolik Oriovac 0:1

Osmina finala kupa se također igra na jedan susret, a predviđeni datum odigravanja je 27. listopada. Parovi se određuju na temelju koeficijenta uspješnosti u kupu za posljednjih pet sezona na način da pobjednik para 16 (Oriolik) igra s pobjednikom para 1 (Rijeka), pobjednik dvoboja 15 s pobjednikom dvoboja 2…