Dinamo remijem na Poljudu osvojio naslov prvaka Hrvatske

30.04.2023., stadion Poljud, Split - SuperSport HNL, 32. kolo, HNK Hajduk - GNK Dinamo. Niko Sigur, Luka Ivanusec Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak / Pixsell

Dinamo je obranio naslov prvaka Hrvatske. Do šeste uzastopne i 24. ukupne titule Plavi su došli na stadionu najvećeg rivala Hajduka gdje su u sklopu 32. kola SuperSport HNL-a odigrali bez golova.

Izabranici Igora Bišćana su tako četiri kola prije kraja sezone zadržali 12 bodova prednosti pred Bilima te su uz bolji međusobni omjer postali nedostižni na vrhu ljestvice.

U srazu koji nije obilovao s mnoštvo prilika domaćin je u 23. minuti preko Mlakara zatresao mrežu Livakovića, no nakon intervencije VAR-a pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Prvi opasniji napad na utakmici imao je Dinamo u 6. minuti kada je Ivanušec prošao Sigura po lijevoj strani, no na njegovo povratno dodavanje najbrži je bio Awaziem koji je odnio loptu ispred Ljubičića. U 11. minuti iz daljine je snažno pucao Ristovski, a lopta je odletjela preko grede.

Hajduk je odličnu šansu imao u 18. minuti kada je Sahiti povratnim dodavanjem s desne strane idealno uposlio Mlakara, no njegov udarac sa šest metara je u posljednji trenutak blokirao Moharrami. Suci to nisu primijetili pa je domaćin ostao i bez kornera.

U 22. minuti je s 18 metara prizemni pokušaj kojim je gađao donji lijevi kut Hajdukova gola uputio Ljubičić, no lopta je otišla pored vratnice.

Melnjak je u 23. minuti odnio loptu ispred Šutala nakon čega je uposlio Mlakara koji je matirao Livakovića, ali nakon intervencije VAR-a zgoditak zbog zaleđa slovenskog napadača opravdano nije priznat.

30.04.2023., stadion Poljud, Split – SuperSport HNL, 32. kolo, HNK Hajduk – GNK Dinamo. Dominik Livakovic i Jan Mlakar koji postize pogodak za 1: 0 koji je nakon intervencije VAR-a ponisten zbog zaledja. Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Okomitim dodavanjem u 31. minuti Topić je u dobru poziciju gurnuo Špikića, no njegov prodor je na koncu uspio zaustaviti Awaziem. Mladi napadač Dinama je prethodno načinio prekršaj nad Fossatijem, ali Bel to nije vidio.

Lijepu akciju Plavi su odigrali u 43. minuti kada je Perković nakon ubačaja Ljubičića prebacio loptu do Špikića, no njegov atraktivni pokušaj škaricama nije bio uspješan.

Na početku drugog poluvremena prilikom duela za skok je došlo do sudara Borevkovića i Topića pa se igra morala prekinuti na par minuta kako bi im se ukazala pomoć.

Sahiti se u 61. minuti izborio za udarac s ruba kaznenog prostora iskosa koji je od bloka Mišića završio pokraj suprotne stative.

30.04.2023., stadion Poljud, Split – SuperSport HNL, 32. kolo, HNK Hajduk – GNK Dinamo. Navijaci Hajduka, Torcida Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Tri minute kasnije Livaja je s lijeve strane uputio oštar ubačaj u šesnaesterac, no Pukštas je malo zakasnio na loptu koju onda završava u rukama Livakovića. Dinamo je uzvratio u 65. kada Topić nije stigao reagirati na centaršut Perkovića.

U 68. minuti bilježimo i prizemni udarac Špikića sa 17 metara kojeg Lučić brani. Bio je to prvi pokušaj u okvir kojeg su uputili gosti.

Sahiti je aktivan i u 77. minuti kada sa 16 metara puca malo pored stative.

30.04.2023., stadion Poljud, Split – SuperSport HNL, 32. kolo, HNK Hajduk – GNK Dinamo. navijaci Dinama, Bad Blue Boysi Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Odličnu šansu gosti su imali u 83. kada je Perković prošao Sigura nakon čega je povratnim dodavanjem uposlio Ivanušeca, no njegov udarac je ispred gol linije blokirao Mlakar.

Dvije minute kasnije Krovinović je iz slobodnog udarca pronašao Awaziema koji je glavom pucao iznad gola. Bilo je to posljednje uzbuđenje na derbiju.

Trideset i drugo kolo bit će zaključeno sutra kada se od 16 sati sastaju Lokomotiva i Gorica dok u 18:10 starta duel Slaven Belupa i Rijeke.