Dinamo pogocima u drugom poluvremenu slomio otpor kvalitetnog Dragovoljca

03.04.2022., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, GNK Dinamo - NK Hrvatski Dragovoljac. Komnen Andric, Dario Spikic   Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/Pixsell

Dinamo je u trećoj utakmici programa 29. kola HT Prve lige na Maksimiru rezultatom 2-0 (0-0) svladao Hrvatski dragovoljac i tako osamnaestom ligaškom pobjedom u sezoni stigao do šezdeset bodova na kontu, tri više od Osijeka koji za nekoliko trenutaka u Gradskom vrtu dočekuje Hajduk.

Podsjetimo, ‘Crni’ su danas istrčali u posebno dizajniranim dresovima posvećenim Ukrajini, sav novac od prodaje ovih dresova ide u fond Crvenog Križa Zagreb za pomoć Ukrajincima u Zagrebu.

Momčad Dragana Tadića odigrala je vrlo kvalitetan prvi dio, tijekom kojeg su gosti propustili nekoliko vrlo izglednih situacija za pogodak, a u drugom dijelu Kopićeva ekipa je bez većih problema ‘odradila posao’ te šestim ovosezonskim ligaškim pogotkom Komnena Andrića i autogolom Ivana Smolčića odnijela četvrtu pobjedu u međusobnim okršajima s Dragovoljcem ove sezone.

Za domaćine nesretnim raspletom gosti su tek što se krenulo s centra imali fantastičnu priliku za vodstvo! Nakon svega dvadesetak sekundi igre Karrica je pobjegao posljednjoj liniji domaćih, dugo je ipak oklijevao te su ga uspjeli zatvoriti Theophile i Tolić, ali lopta se poslije njihovog bloka odbila do Frigana koji je pod klizećim pritiskom Mišića s jedanaest metara loptu poslao pored prve vratnice.

Dinamo je prvi put nešto konkretnije prema naprijed došao na ulasku u 7. minuti kada se u završnici Petković s osamnaest metara odlučio na neprecizan udarac pod gredu, Šubarić je bio siguran u svojoj prvoj intervenciji.

Novu dobru situaciju za goste vidjeli smo u 14. minuti kada je ponovno Karrica odradio dobar posao na lijevoj strani napada i odigrao kvalitetnu prizemnu loptu u sredinu, gdje je ipak za pola koraka zakasnio Frigan i tako propustio konkretno zaprijetiti Livakoviću.

Svega tri minute poslije još jedna prilika za goste! Prilično nesigurno izgledala je posljednja linija ‘Plavih’ u ovom periodu utakmice. Nakon dvije vezane loše reakcije u konačnici je ponovno Karrica bio u dobroj situaciji za udarac, ali njegov pokušaj s devetnaest metara otišao je malo iznad okvira vrata.

Zaista je nevjerojatno kojim su se tempom nizale greške braniča Dinama, u 18. minuti je Hodža dobio priliku da poklon protivnika pokuša iskoristiti za pogodak, ali i njegov pokušaj s ruba šesnaesterca bio je neprecizan i završio malo pored desne vratnice.

03.04.2022., stadion Maksimir, Zagreb – Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, GNK Dinamo – NK Hrvatski Dragovoljac. Bernard Karrica Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Iako je gotovo u potpunosti kontrolirala posjed, Kopićeva momčad jednostavno nije dovoljno riskirala u igri prema naprijed. U 29. minuti ‘slalomom’ si je prostor za udarac kreirao Mišić, pucao je s petnaest metara vanjskim dijelom kopačke i loptu poslao malo pored lijeve vratnice.

Najbolje prilike u dotadašnjem dijelu susreta domaćini su imali u 32. minuti kada je blokirani pokušaj Petkovićevog podvaljivanja završio u nogama Oršića koji je pravovremenim dodavanjem lijevo u dobru situaciju gurnuo Bočkaja, Šubarić je njegov prizemni pokušaj iskosa sa sedam metara u prvi kut kratko odbio rukama, na lopti je prvi bio Andrić, ali s tri metra ‘uspio je samo’ pogoditi gostujućeg vratara, koji je u ovoj situaciji zaista fantastično ‘ušao u udarac’ i time sačuvao mrežu netaknutom!

Do kraja (što se prilika tiče) izjednačenog poluvremena vidjeli smo još jednu kvalitetnu situaciju momčadi Dragana Tadića. Nakon gužve u vlastitom šesnaestercu ‘Crni’ su odigrali kvalitetnu polukontru, Rijekin Karrica odigrao je precizno i pravovremeno lijevo u prostor za Frigana, ali on se umjesto na trk prema vratima odlučio na udarac iz teške pozicije te je lijevo iskosa s petnaestak metara prizemno poslao loptu pored suprotne vratnice.

Dinamo je imao veliku dominaciju u posjedu (70-30), ali osim dvije vezane obrane Šubarića i pokušaja Mišića, pravih opasnosti pred vratima dobro posloženih gostiju nije uspio kreirati.

03.04.2022., stadion Maksimir, Zagreb – Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, GNK Dinamo – NK Hrvatski Dragovoljac. Mislav Orsic Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Do rezultatske prednosti aktualni prvak je stigao već u prvoj minuti nastavka. Prethodno akciji za pogodak ‘Plavi’ su odigrali lijepu akciju, ali odličnom reakcijom istu je nakratko zaustavio Vulikić. U nastavku je kapetan Majstorović bez pritiska reagirao vrlo loše i uklizavanjem dodao loptu u noge Bočkaju koji ubačajem pronalazi Andrića, a srpski napadač odličnim se postavljanjem izborio za poziciju pored Smolčića i mirno s tri metra matirao Šubarića za 1-0 i svoj šesti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 33. u 85. Prva HNL nastupu.

03.04.2022., stadion Maksimir, Zagreb – Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, GNK Dinamo – NK Hrvatski Dragovoljac. Marko Tolic, Komnen Andric, Petar Bockaj Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

U 50. minuti ‘Plavi’ su prijetili dvaput, ali koncentrirani Šubarić sigurnom reakcijom obranio je udarac Bočkaja, a zatim uz manje poteškoće zaustavio i pokušaj Oršiča. Prvi put u drugom dijelu gosti su zaprijetili u 51. minuti kada je Jurišić ostao na trenutak nečuvan lijevo na sedamnaest metara i snažno potegao pod gredu, nedovoljno izazovno za sigurnog Livakovića.

Nakon još jedne loše reakcije Majstorovića priliku za dalekometni pokušaj imao je Tolić u 60. minuti, ni on nije bio precizan lijevo iskosa s osamnaest metara, poslao je loptu pored suprotne vratnice.

‘Potpuno su nestali’ u ovom periodu susreta ‘Crni’, Dinamo je u svim segmentima dominirao susretom, primarno u sredini terena gdje više nije bilo ni trenutka vremena i prostora za gostujuće igrače i eventualno kreiranje izlazaka prema naprijed. U 62. minuti Ademi je imao desno iskosa vrlo dobru situaciju, ali pucao je ravno u Šubarića.

Pitanje pobjednika, iako prema viđenom u drugom dijelu nije bilo ni postojalo, Dinamo je riješio na isteku 81. minute kada se 19-godišnji Martin Baturina s tridesetak metara sjurio po desnoj strani u šesnaesterac, prošao pored četiri vrlo statična igrača gostiju i s ruba peterca prizemno ubacio prema Oršiću u sredinu, a tamo loptu u vlastitu mrežu nesretno posprema Smolčić za 2-0 ‘Plavih’.

U posljednjim trenucima utakmice, druga minuta sudačke nadoknade, gosti su na ubačaj Cvetkovića imali veliku priliku za prvi pogodak u okršajima s Dinamom u ovoj sezoni, ali udarac Vulikića blokiran je i u konačnici mirnom reakcijom Livakovića otklonjen.

‘Plavi’ u sljedećem kolu gostuju kod Rijeke na Rujevici, dok će ‘Crni’ u ‘stadionskom derbiju’ formalno ugostiti Lokomotivu.