Dinamo pobjednički prošao kroz Gradski vrt

29.08.2021., stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, NK Osijek - GNK Dinamo. Slavko Bralic, Kristijan Jakic.

Davor Javorovic/PIXSELL

Derbi susret 7. kola HT Prve lige između Osijeka i Dinamo koji je odigran pred 3.175 gledatelja u Gradskom vrtu zasluženo je pripao Plavima rezultatom 0:2 (0:1). Gosti su do tri boda došli zahvaljujući pogotku Kristijana Jakića u njegovoj oproštajnoj utakmici od Dinama te nesretnim autogolom Danijela Lončara. Domaćini su se u rezultatski egal propustili vratiti nakon sat vremena igre kada Pilj nije realizirao kazneni udarac.

Izabranici Damira Krznara su se ovim trijumfom bodovno izjednačili s Hajdukom i Osijekom na vrhu ljestvice dok su Bijelo-plavi upisali drugi uzastopni prvenstveni poraz.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 14. minuti kada je Ristovski ubačajem pronašao Oršića čiji prvi udarac iz kaznenog prostora završava u bloku Škorića, a popravni pokušaj Ivušić dobrom reakcijom odbija u korner.

Plavi prijete i četiri minute kasnije kada je prizemni udarac Jakića s 15 metara zatresao stativu, a odbijenu loptu Jurić šalje iznad gola Osijeka.

Oršić je u 23. minuti s dvadesetak metara iskosa uputio snažan udarac koji završavanja na vanjskoj mreži Ivušićeva gola.

Dinamo do vodstvo dolazi u 34. minuti akcijom iz tri poteza. Začetnik je bio Franjić koji je osvojio veliki dio terena nakon čega je uposlio Jurića, a on potom odlično pronalazi Jakića na drugoj stativi kojem nije bilo teško iz peterca svladati Ivušića.

Osijek je u prilici bio u 41. minuti kada je Škorić dubinskim ubačajem pronašao Lončara, no on nije dobro zahvatio loptu glavom tako da nije ozbiljnije zaprijetio golu Dinama.

Plavi su šansu za povećanje vodstva propustili u 53. minuti kada je Jakić proigrao Jurića, a on iz dobre pozicije s desetak metara loše puca i šalje loptu iznad gola.

Mierez je u 54. minuti pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Šutalom, a sudac Bebek je samo odmahnuo rukom. Međutim reagirao je VAR koji ga je pozvao na pregled video snimke nakon čega je riječki sudac odlučio pokazati na bijelu točku. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Pilj, no Livaković brani njegov pokušaj.

Domaćini su imali priliku i u 60. minuti kada Mierez nakon ubačaja iz kornera ispred gola Dinama u gužvi nije uspio ugurati loptu u gol, a sudac Bebek je potom signalizirao prekršaj u napadu.

Dinamo je vodstvo povećao u 66. minuti kada je iz slobodnog udarca ubacio Oršić, a Škorić je skrenuo loptu prema korner liniji koju stiže Franjić, njegovo povratno dodavanje se potom uz puno sreće odbija od Lončara i Ivušića te završava u mreži Osijeka. VAR je pak utvrdio da nije bilo zaleđa.

Nakon povećanja prednosti Plavih tempo igre je znatno pao tako da do konca susreta nismo vidjeli značajniju priliku. Tek je u 87. minuti Mierez probao iz okreta s desetak metara za sigurnu obranu golmana Dinama, a Andrić je na suprotnoj strani travnjaka u 92. nakon ubačaja iz kornera s prve stative poslao loptu pored stative. Škorić je pak u 94. minuti također nakon kornera glavom s desetak metara bio malo neprecizan.

Sedmo kolo će se od 21 sat na Poljudu zaključiti Jadranskim derbijem, dvobojem Hajduka i Rijeke.