Dinamo, Osijek i Rijeka saznali potencijalne protivnike u trećem pretkolu LP i EL

Hrvatski predstavnici u ovosezonskim europskim natjecanjima Dinamo, Osijek i Rijeka saznali su potencijalne protivnike u ždrijebu trećeg pretkola Lige prvaka odnosno Europske lige koji je na rasporedu u ponedjeljak u Nyonu.

Plavi će ako u drugom pretkolu prođu gruzijski Saburtalo kao nositelji moći dobiti neki od sljedećih klubova:

Nositelji:
Ajax (NED)
Celtic (SCO) v Nõmme Kalju (EST)
København (DEN) v The New Saints (WAL)
GNK Dinamo (CRO) v Saburtalo (GEO)
BATE Borisov (BLR) v Rosenborg (NOR)
APOEL (CYP) v Sutjeska (MNE)

Nenositelji
PAOK (GRE)
Qarabağ (AZE) v Dundalk (IRL)
Maribor (SVN) v AIK (SWE)
Crvena zvezda (SRB) v HJK Helsinki (FIN)
Maccabi Tel-Aviv (ISR) v CFR Cluj (ROU)
Valletta (MLT) v Ferencváros (HUN)

Prvi susreti trećeg pretkola LP su na rasporedu 6./7. kolovoza dok se uzvrati igraju 13. kolovoza.

Osijek će u drugom pretkolu EL snage odmjeriti s bugarskim CSKA iz Sofije, a pobjednik tog para neće biti nositelj u ždrijebu trećeg pretkola dok se Rijeka u natjecanje uključuje od trećeg pretkola u kojem ima status nositelja.
Mogući protivnici za pobjednika dvoboja Osijek / CSKA Sofia:

Nositelji:
AC Sparta Praha (CZE)
RCD Espanyol (ESP) / Stjarnan (ISL)
NK Domžale (SVN) / Malmö FF (SWE)
AEK Athens FC (GRE)
FK Buducnost Podgorića (MNE) / FC Zorya Luhansk (UKR)
FC Arsenal Tula (RUS) / Neftçi PFK (AZE)

Nenositelji:
Trabzonspor AŞ (TUR)
FC Utrecht (NED) / HŠK Zrinjski (BIH)
PFC CSKA-Sofia (BUL) / NK Osijek (CRO)
FC Luzern (SUI) / KÍ KlaksvÌk (FRO)
Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)
Budapest Honvèd FC (HUN) / Universitatea Craiova (ROU)

Mogući protivnici za Rijeku:

Nositelji:
PSV Eindhoven (NED) / FC Basel 1893 (SUI)
Connah’s Quay Nomads FC (WAL) / FK Partizan (SRB)
FC Flora Tallinn (EST) / Eintracht Frankfurt (GER)
HNK Rijeka (CRO)
AS Jeunesse Esch (LUX) / Vitória SC (POR)

Nenositelji:
Fehérvár FC (HUN) / FC Vaduz (LIE)
FK Haugesund (NOR) / SK Sturm Graz (AUT)
Malatyaspor (TUR) / NK Olimpija Ljubljana (SVN)
FC Chikhura Sachkhere (GEO) / Aberdeen FC (SCO)
FK Ventspils (LVA) / Gzira United FC (MLT)

Prvi susreti trećeg pretkola EL su na rasporedu 8. kolovoza dok se uzvrati igraju 15. kolovoza.

Komentiraj