Prva HNL – Osijek na prvom mjestu, Dinamo bez pobjede

19.07.2015., stadion Gradski vrt, Osijek - MAXtv Prva HNL, 2. kolo, NK Osijek - GNK Dinamo. Nikola Mandic.

U susretu drugog kola Prve HNL Osijek i Dinamo su pred 5,000 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali 1-1 i ‘modri’ niti u trećem susretu ove sezone nisu upisali pobjedu.

Dinamo je 1-1 odigrao i protiv Hajduka na otvaranju sezone, kao i protiv Fole Esch u prvom dvoboju 2. pretkola Lige prvaka. U prve dvije utakmice momčad hrvatskog prvaka je vodio Damir Krznar, dok je protiv Osijeka na klupi sjedio Zoran Mamić nakon izlaska iz remetinečkog pritvora. Međutim, nije bilo veće promjene u igri i rezultatu.

Osijek je poveo u 11. minuti golom Tomislava Radotića nakon pogreške Dinamova vratara Eduarda. Radotić je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta prošla ispod nesigurnog Eduarda. No, radost domaćina kratko je trajala. Četiri minute kasnije ‘modri’ su izjednačili golom Soudanija iz blizine na asistenciju Henriqueza. U nastavku susreta Dinamo je dominirao, no više nije bilo golova.

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Hajduk – Split i Rijeka – Slaven Belupo, dok u ponedjeljak igraju Lokomotiva – Istra 1961.