Dinamo nesvakidašnjim autogolom svladao Goricu

13.08.2021., stadion Maksimir, Zagreb -  Hrvatski Telekom Prva liga, 05. kolo, GNK Dinamo - HNK Gorica.

Zeljko Lukunic/PIXSELL

Peto kolo nove prvenstvene sezone otvoreno je slavljem Dinama protiv Gorice na Maksimiru. Plavi su do druge pobjede u HT Prvoj ligi došli nesvakidašnjim autogolom Albija Doke koji je nespretno u vlastitu mrežu skrenuo ubačaja Francoisa Moubandjea.

Dinamo je tako nastavio pozitivan skor protiv Gorice obzirom da je u 14 međusobnih susreta zabilježio 13 pobjeda uz samo jedan remi.

Izabranici Damira Krznara su se s nova tri boda na prvenstvenoj ljestvici izjednačili s Rijekom, Hajdukom i Lokomotivom koji imaju sedam bodova dok su gosti zabilježili treći ovosezonski poraz.

Dinamo je preuzeo inicijativu od prvog sučeva zvižduka, a dobru situaciju pred golom Gorice imali su u 4. minuti kada je oštro u peterac ubacio Moubandje, ali u posljednji trenutak opasnost otklanja Jovičić.

U 7. minuti Bulat i Majer su pripremili priliku za Čopa koji je s ruba kaznenog prostora loše pucao te je lopta otišla visoko iznad gola Gorice.

Gorica je prvi pokušaj imala u 22. minuti kada je iz daljine pucao Lovrić, ali Livaković s lakoćom brani njegov pokušaj.

Majer je u 26. minuti iz kornera ubacio za Čopa koji sa šest metara glavom loptu šalje pored gola.

U redovima Dinama igru je u 32. minuti zbog ozljede morao napustiti Gojak, a priliku je dobio Gojak.

Minutu kasnije Doka je ubačajem pred gola Dinama pokušao uposliti Matara, no napadač gostiju pored Theophilea nije uspio doći do lopte, a pored natrčalog Lovrića loptu je odbio Šutalo.

Dinamo u vodstvo dolazi u 36. minuti nesvakidašnjim pogotkom. Moubandjea je s lijeve strane uputio centaršut koji se odbija od bloka Doke te lopta neobranjivim lukom ulazi pod samu gredu Banićeva gola.

Dvije minute kasnije nova prilika za Plave. Kontru je povukao Menalo koji se na dvadeset metara od gola odlučio na prizemni udarac, a Banić nogama upisuje obranu.

Lovrić je u 58. minuti imao priliku iz slobodnog udarca s oko 25 metara, no njegov pokušaj od živog zida odlazi samo u korner. Dvije minute kasnije slobodan udarac i na drugoj strani kojeg je izveo Majer, a uz male poteškoće Banić ipak brani njegov pokušaj.

Majer je odlično pucao u 65. minuti s dvadesetak metara, a Banić još boljom paradom odbija loptu u korner.

Lovrić je u 75. minuti dobro pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa, a Livaković krajnjim naporom nogom odbija loptu koja je išla u prvi kut.

Majer iz daljine još jednom prijeti u 79. minuti, a i ovaj put Banić brani njegov pokušaj.

Lovrić je u 82. minuti uposlio Stojanovskog koji je mlako pucao s desetak metara tako da nije bilo opasnosti po gol Livakovića.

Petković je tri minute kasnije u idealnu šansu izbacio Kastratija, no njegov udarac u situaciji 1 na 1 s Banićem brani vratar Gorice.

Dinamo je do konca susreta bez poteškoća sačuvao stečenu prednost te je zasluženo upisao pobjedu.

Peto kolo se nastavlja u subotu kada se od 18:55 u Kranjčevićevoj sastaju Lokomotiva i Istra 1961 dok od 21 sat na Poljudu Hajduk dočekuje Slaven Belupo.