Dinamo na Maksimiru bolji od Osijeka

22.05.2020., Stadion Maksimir, Zagreb - Prijateljska utakmica GNK Dinamo - NK Osijek. Mislav Orsic, Igor Silva De Almeida.

Luka Stanzl/PIXSELL

U prijateljskoj utakmici odigranoj pred praznim tribinama Maksimira Dinamo je pobijedio Osijek rezultatom 2:1 (1:0). Strijelci za Plave su bili Sandro Kulenović u 20. i Bernard Karrica u 78. minuti dok je poraz gostiju ublažio Josip Špoljarić pogodivši u 79. minuti.

Domaćini su do vodstva došli kada je Gojak primio loptu u šesnaestercu, uputio dobar udarac kojega je Ivušić uspio obraniti, ali je na odbijenu loptu pritrčao Kulenović i pogodio nezaštićenu mrežu. Vodstvo je povećao dosadašnji član druge momčadi Karrica koji je eurogolom loptu „zakucao“ u gornji lijevi kut.

Čim se krenulo s centra Osječani su smanjili preko Špoljarića koji je dobro iskoristio asistenciju Bočkaja i sa 8-9 metara matirao Josipovića. pogodivši donji desni kut njegovog gola.

Igor Jovićević se odlučio za sljedeći početni sastav: Livaković, Ademi, Gojak, Moubandje, Stojanović, Gvardiol, Đira, Dilaver, Kulenović, Kadzior i Oršić, da bi od 70. minute zaigrala iduća jedanaestorica Josipović, Leš, Karrica, Daničić, Julardžija, Hrvoj, Krizmanić, Kim, Burton, Ćuže i Gavranović.

Ivica Kulešević je koristio sljedeće igrače: Ivušić ( od 61. Malenica), Silva, Kleinheisler, Majstorović, Grezda, Bočkaj, Talys, Žaper, Škorić, Lončar i Marić. U 70. minuti potom su ušli: Grgić, Ćosić, Gutieri, Jugović, Ndockyt, Špoljarić, Mance i Mbakogu.

Dinamo će do nastavka HT Prve lige odigrati još dvije pripremne utakmice pa će tako već sutra u Maksimiru ugostiti Goricu, dok će za tjedan dana odmjeriti snage s Inter-Zaprešićem. Bijelo-plavima je ovo pak bila generalna proba uoči susreta polufinala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem 31. svibnja gostuju kod Rijeke na Rujevici.

Subota 30. svibnja: Gorica – Varaždin, Velika Gorica

Jedini prvoligaš koji zasad nema predviđene prijateljske utakmice je Hajduk koji je za gol.hr objasnio da im logistički to nije jednostavno organizirati obzirom na udaljenost od drugih klubova, a HNS ne dopušta da se pripremni susreti igraju s niželigašima koji nisu prošli proces testiranja na koronavirus kojim su bili podvrgnuti prvoligaši.