OPET NIŠTA OD ‘EUROPSKOG PROLJEĆA’: Arsenal – Dinamo 3-0

fah

U susretu 5. kola F skupine Lige prvaka nogometaši Dinama su na stadionu Emirates izgubili od Arsenala 0-3 i ostali bez izgleda za ‘europsko proljeće’.

Golove za Arsenal zabili su Mesut Ozil (29) i Alexis Sanchez (33, 69).
Dinamo je tako još jednu godinu ostao bez ‘europskog proljeća’. Posljednji put ‘modri’ su prezimili u Europi u sezoni 1969/70. u kojoj su Zagrepčani nastupili u Kupu Kupova i dogurali do četvrtfinala u kojem su ispali od Schalkea.
Dinamo je stigao u London uzdrmanih redova nakon posljednjih afera koje su pogodile Maksimir. Podsjetimo kako je izvršni predsjednik Zdravko Mamić trenutačno u pritvoru zbog sumnje u financijske malverzacije i izvlačenja novca iz Dinama putem transfera igrača, dok je veznjak Arijan Ademi suspendiran na četiri godine nakon što je bio pozitivan na dopinškoj kontroli. Crni tjedan zaokružen je uvjerljivim porazom u Londonu.
Hrvatskom prvaku nije pomoglo niti što je domaćin bio oslabljen neigranjem čak osmorice igrača (Arteta, Coquelin, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Rosicky, Walcott, Welbeck, Wilshere). Dinamo je bio ravnopravan tek prvih 20 minuta, nakon čega je uslijedio slom.
U drugom susretu iz ove skupine Bayern je pobijedio Olympiacos 4-0 osiguravši plasman u osminu finala i prvo mjesto u skupini. Bavarci su pobjedu osigurali u prvih 20 minuta postigavši tri gola, a u nastavku su zabili još jedan. Strijelci su bili Douglas Costa (8), Robert Lewandowski (16) , Thomas Muller (20) i Kingsley Coman (70). Bayern je od 53. minute igrao bez isključenog Holgera Badstubera.
Na ljestvici vodi Bayern sa 12 bodova, Olympiacos je drugi sa 9 bodova, Arsenal ima šest bodova, a Dinamo je na začelju s tri boda.
U posljednjem kolu Dinamo će 9. prosinca ugostiti Bayern, dok će u Pireju Olympiacos i Arsenal u međusobnom susretu tražiti drugog putnika u osminu finala. Arsenalu za prolaz treba pobjeda s dva gola razlike ili s jednim razlike, ali uz najmanje tri postignuta gola.