Dinamo golovima Špikića i Ivanušeca bolji od Varaždina

26.04.2023., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 31. kolo, GNK Dinamo - NK Varazdin. Dario Spikic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / Pixsell

U 31. kolu SuperSport HNL-a Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Varaždina rezultatom 2:0 (1:0) te je tako došao do 21. pobjede u aktualnoj sezoni. Za novo slavlje Plavih u strijelce su se upisali Dario Špikić i Luka Ivanušec.

Izabranici Igora Bišćana su tako prednost pred Hajdukom uz odigranu utakmicu više povećali na 13 bodova razlike. Gosti su pak upisali drugi poraz u nizu i peti susret u kojem nisu pobijedili, no usprkos tome i dalje su igri za pozicije koje vode izlaz na europsku scenu.

Prvo uzbuđenje na susretu Dinamo je kreirao u 9. minuti kada je Moharrami ubacio za Drmića, a njegov udarac glavom s vrha peterca odlično brani Zelenika.

Gosti su zaprijetili u 25. minuti kada je Livaković sigurno obranio udarac Brodića s ruba kaznenog prostora.

U 31. minuti je s 15 metara iskosa prizemni udarac uputio Ivanušec, no Zelenika nije imao težak zadatak. Minutu kasnije Drmić je kreirao šansu za Mišića koji je s desetak metara pucao iz prve, ali pokraj gola.

Dinamo je u vodstvu od 41. minute kada je odbijenu loptu nakon pokušaja Perkovića primio Špikić te je s pet metara iskosa zatresao mrežu za svoj šesti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Moharrami je u 50. minuti ponovno s desne strane ubacio za Drmića, no lopta se na koncu od Stolnika odbija do Zelenike.

Blizu novog gola Plavi su bili tri minute kasnije kada je Ivanušec nakon asistencije Baturine s desetak metara iskosa prizemnim udarcem zatresao stativu. Nedugo potom Baturina je pucao sa 17 metara, a Zelenika je odbio loptu koja je išla pod samu gredu.

Nakon ubačaja iz kuta Ljubičića sa šest metara je glavom pucao Perić za još jednu hvalevrijednu obranu golmana gostiju.

Dobar pokušaj Varaždina bilježimo u 77. minuti kada je sa 17 metara snažno pucao Teklić, a lopta se odbija od Perkovića i odlazi pored gola.

Pitanje pobjednika je riješeno u 79. minuti kada je Baturina proigrao Ivanušeca koji je s 15 metara pogodio suprotnu malu mrežicu. Hrvatskom reprezentativcu to je bio deveti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Domaćini su u 84. minuti odigrali kontru u kojoj je Ivanušec uposlio Topića, a njegov pokušaj s osam metara iskosa odlazi pokraj bliže stative.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka nakon atraktivnog proigravanja Elezija u šansi je Domjanić čiji udarac sa 17 metara Livaković odbija u stativu.

Odmah potom zaprijetio je i Dinamo nakon što je Baturina petom pronašao Ivanušeca, a njegov pokušaj s desetak metara iskosa odlično brani Zelenika.

U 88. minuti u igru je ušao i Petković koji se tako vratio na travnjak nakon oporavka od ozljede zadobivene u srazu s Rijekom koji je odigran 19. ožujka.

Posljednju šansu na susretu vidjeli smo u 91. minuti kada je s desne strane na drugu stativu ubacio Moharrami, a Menalo je glavom poslao loptu pokraj bliže vratnice.

Kolo se nastavlja u 19:10 kada počinje duel Gorice i Hajduka.