Dinamo do rutinske pobjede protiv Slaven Belupa

15.04.2023., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport Prva HNL, 29. kolo, GNK Dinamo - NK Slaven Belupo. Luka Ivanusec, Josip Drmic Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Dinamo je u 29. kolu SuperSport HNL-a na Maksimiru uvjerljivo slavio protiv Slaven Belupa rezultatom 4:0 (3:0). Strijelci za dvadesetu pobjedu Plavih u aktualnoj prvenstvenoj sezoni bili su Drmić, Špikić, Ivanušec i Josip Šutalo.

Igor Bišćan je tako zabilježio i drugi trijumf otkad je zamijenio Antu Čačića, a Dinamo je barem privremeno prednost nad Hajdukom na vrhu ljestvice povećao na 12 bodova.

Farmaceti su pak deseti put u sezoni travnjak napustili pognute glave, ali i dalje ostaju u borbi za pozicije koje vode u europska natjecanja.

Do prvog uzbuđenja na utakmici čekali smo do 8. minute. Nakon ubačaja iz kornera Šutalo je u pokušaju udarca vratio loptu do Ljubičića koji je povratnim dodavanjem uposlio Mišića, a njegov udarac s desetak metara završava na gredi. U nastavku akcije Šutalo je ostavio loptu za Baturinu, no njegov pokušaj odlično brani Čović.

Domaćini su dobro kombinirali u 14. minuti kada je Ivanušec asistirao za Špikića, a njegov udarac sa šest metara iskosa Čović usmjerava u vanjski dio mreže. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg je glavom pucao Perković za još jednu dobru obranu gostujućeg vratara. Špikić je u 25. minuti s desne strane uputio oštro prizemno dodavanje u peterac, no Ivanušec nije stigao reagirati.

Plavi do gola dolaze u 27. minuti kada je u ulozi asistenta bio Ristovski, a nakon njegovog ubačaja s desne strane mrežu je udarcem sa šest metara zatresao Drmić. Bio je to njegov šesti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U 33. minuti domaćin je povećao prednost. Do petog gola u sezoni došao je Špikić koji je mrežu zatresao udarcem glavom s vrha peterca nakon što je s lijeve strane ubačaj uputio Perković.

Prvi pokušaj Farmaceuta vidjeli smo u 40. minuti kada je nakon prodora sa 17 metara snažno pucao Hoxha, a Livaković je paradom obranio udarac koji je išao u njegov lijevi kut.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka iz daljine je pucao Ivanušec, no Čović je prebacio loptu koja je išla pod gredu.

Sudačka nadoknada prvog dijela je ponovno bila kobna za goste. Odličnu akciju Plavih okončao je Ivanušec koji je sa šest metara lagano prebacio Čovića nakon što ga mu je izvrsno asistirao Baturina. Hrvatski reprezentativac je tako osmi put u sezoni zatresao mrežu suparnika.

15.04.2023., stadion Maksimir, Zagreb – SuperSport Prva HNL, 29. kolo, GNK Dinamo – NK Slaven Belupo. Photo: Josip Regovic/PIXSELL

U 55. minuti je s oko 25 metara udaljenosti pucao Baturina, ali mu je nedostajali malo sreće da se upiše u strijelce obzirom da je Čović skrenuo loptu u stativu.

Dinamo je četvrti gol zabio u 61. minuti. Baturina je iz skraćenog kornera pronašao Šutala koji je u skoku nadvisio Manaja te je poslao loptu iza leđa Čovića za svoj drugi zgoditak u sezoni.

Ristovski je u akciji u 63. minuti kada je snažno pucao s dvadesetak metara za sigurnu intervenciju vratara Slavena.

Drugi udarac gostiju uslijedio je u 64. minuti kada je nakon pogreške Mišića sa 17 metara ponovno pucao Hoxha, a Livaković je s lakoćom pokupio loptu.

Blizu drugog gola na susretu Špikić je bio u 80. minuti kada je se nakon proigravanja Mišića sjurio po lijevoj strani napada pobjegavši Hlevnjaku, no njegov udarac brani Čović.

Dobru šansu gosti su imali u 89. minuti kada se pored Bulata za udarac s ruba šesnaesterca izborio Krstanović, a lopta je otišla malo iznad grede.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Špikić se u situaciji kad je mogao pucati odlučio na proigravanje koje nije pronašli svoju metu. Bilo je to posljednje uzbuđenje na dvoboju.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati sastaju Varaždin i Istra 1961 dok je termin od 18 sati rezerviran za Jadranski derbi, sraz Rijeke i Hajduka.