DFB Pokal: U polufinalu RB Leipzig i drugoligaš Holstein Kiel

epa09049978 Leipzig's Yussuf Poulsen celebrates after scoring the 1-0 lead during the German DFB Cup quarter final soccer match between RB Leipzig and VfL Wolfsburg in Leipzig, Germany, 03 March 2021.  EPA/STUART FRANKLIN / POOL DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/STUART FRANKLIN

Nogometaši RB Leipziga i Holstein Kiela plasirali su se u polufinale njemačkog DFB Pokala. Tamo je već Borussia Dortmund, a posljdnji polufinalist bit će poznat nakon utakmice između Jahn Regensburga i Werdera.

RB Leipzig je u četvrtfinalu pobijedio Wolfsburg s 2:0. Domaćin je poveo u 63. minuti golom Yussufa Poulsena, a pobjedu je potvrdio Hwang Hee-Chan u 88. minuti. Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo za Wolfsburg je igrao od 71. minute, dok Marin Pongračić nije ulazio.

Drugoligaš Holstein Kiel nastavio je pobjednički niz, nakon što je u osmini finala izbacio münchenski Bayern. Sad su u četvrtfinalu slavili protiv četvrtoligaša Rot-Weiss Essen s 3:0. Pobjedu gostima donijeli su Alexander Muhling (26-11m), Janni Serra (28) i Joshua Mees (90).

Posljednja utakmica četvrtfinala između Jahn Regensburga i Werdera je odgođena nakon što je dio momčadi Regensburga završio u samoizolciji. Ždrijeb parova polufinala bit će 7. ožujka, a susreti su na rasporedu 1. i 2. svibnja. Finale je na rasporedu 13. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.