DEVETA UZASTOPNA LIGAŠKA POBJEDA Juventus slavio kod Sampdorije za drugo mjesto Serie A

EPA/SIMONE ARVEDA

Nogometaši talijanskog prvaka Juventusa upisali su devetu uzastopnu ligašku pobjedu u nedjelju, slaveći na gostovanju kod Sampdorije s 2:1. Ovom su pobjedom ‘bianconeri’ stigli do drugog mjesta Serie A, te su se sa 39 bodova izjednačili sa Interom, ali imaju bolju gol razliku.

U močadi Juventusa večeras nije bilo hrvatskog napadača Marija Mandžukića. Juventus je u vodstvo doveo Paul Pogtba u 17. minuti, povisio je Sami Khedira na dodavanje Dybale u 46. minuti. KOnačnih 1:2 postavio je Antonio Cassano u 64. minuti. Do kraja susreta domaćini su ostali s igračem manje – u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Niklas Moisander zaradio je crveni karton.

Sa gotovo izjednačenim posjedom lopte (51%:49% u korist Juventusa), gosti su uputili 13 udaraca prema vratima Emiliana Viviana, od čega je pet išlo u okvir gola. S druge strane, Sampdoria je Buffonu priprijetila devet puta, od čega je lopta dva puta išla u okvir gola.