DeRozan srušio rekord Wilta Chamberlaina, Bogdanović 15 koševa u porazu od Lakersa

Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic (44) brings the ball up court in the first half during an NBA basketball game against the Golden State Warriors Wednesday, Feb. 9, 2022, in Salt Lake City. (AP Photo/Rick Bowmer)

AP Photo/Rick Bowmer

DeMar DeRozan je ušao u povijest kao prvi igrač koji je u sedam uzastopnih utakmica zabio 35 ili više koševa uz šut od barem 50 posto u svakoj. U srijedu navečer u pobjedi 125-118 Chicaga nad Sacramentom DeRozan je upisao 38 koševa (16/27) uz po 6 skokova i asistencija. Bullsi su sada prvi na Istoku, s 38-21 imaju jednu pobjedu više od Miamija.

Monte Morris je tricom na Jokićevu asistenciju u zadnjoj sekundi zabio za pobjedu 117-116 Denvera nad Golden Stateom. Jokić je dominirao s 35 koševa (13/24), 17 skokova i 8 asistencija, na drugoj strani Stephen Curry (1/7 za tri koša) i Klay Thompson (3/10 za tri koša) su zabili 25 odnosno 16 koševa.

New York je vodio 54-26 protiv Brooklyna koji je igrao bez Irvinga, Duranta i Simmonsa, i izgledalo je da Netsi grabe prema 12. porazu u nizu. Međutim, Brooklyn je pobijedio 111-106, rookie Cam Thomas je 16 od ukupno 21 koša zabio u zadnjoj četvrtini, novi igrači Seth Curry (6 asistencija) i Andre Drummond (19 skokova) su zabili 20 odnosno 11 koševa. Za Knickse Julius Randle 31 (10/22).

Utah je vodio 92-80 na sredini zadnjeg perioda a Lakersima se krajem druge četvrtine ozlijedio Anthony Davis i sve je išlo prema četvrtom uzastopnom porazu momčadi iz LA-ja. LeBron James se nije s tim složio, zabio je 15 od svoja 33 (14/23) koša u zadnjih 12 minuta, Davis je za 16 minuta zabio 17 (7/9), Westbrook isto toliko (6/13) uz 7 skokova i 6 asistencija. Za Jazz Bojan Bogdanović 15 (5/14), Donovan Mitchell 37 (13/24) i 5 asistencija.

Bivši igrač Cedevite i Zadra Jusuf Nurkić zabio je 32 koša (12/17) i uhvatio 7 skokova u četvrtoj uzastopnoj pobjedi Portlanda. Bili su s 123-119 bolji od Memphisa za kojeg je Ja Morant ubacio 44 (11/20) i asistirao 11 puta.

Boston je iznenađujuće s 112-111 izgubio od druge najlošije momčadi lige, Detroita. Prvi izbor Drafta Cade Cunningham je upisao 20 koševa, 8 skokova i 6 asistencija, Saddiq Bey 20 koševa i 11 skokova. Za Celticse Jaylen Brown 31 koš i 6 asistencija.