Tri gola u sudačkoj nadoknadni, Hajduk iz penala za 2:2

Derbi Hajduka i Dinama igra se od 19 sati, ukupno 212., odnosno 109. od neovisnosti. Hajduk pred 20 tisuća navijača dočekuje vodeći Dinamo u 13. kolu Prve HNL.

HAJDUK – DINAMO (2:2)

UŽIVO:

Kraj utakmice na Poljudu.

96′ Hajduk je tražio novi penal, nije ga dobio, a u zadnjoj sekundi skoro gol za Bijele. Na loptu ubačenu s desne strane uklizao je Almeida i za malo zakasnio. Da je zabio Poljud bi vjerojatno eksplodirao.

93′ Nevjerojatno! Kakva sudačka nadoknada. Tudora ruši Stojanović, Pejin svira penal i Erceg zabija za 2:2.

91′ GOL Dinama! Kakav preokret! Ademi je ukrao loptu na rubu šesnaesterca, vratio loptu na 5-6 metara i natrčao je Henriquez.

89. GOOOL! Dinamo je izjednačio! Zasluženo. Nakon ubačaja Benović glavom zabija.

85′ Ante Ćorić je ubacio iz prekida, obrana Hajduka čisti.

82′ Izlazi Moro, ulazi Ćorić.

80′ Iz igre izlazi savvas, a ulazi Almeida. Vjerojatno će Erceg na krilo, Kožulj u vezu, a Portugalac u špicu.

78′ Nova velika prilika za Dinamo. Pejin je svirao faul na nekih 20 metara od vrata Stipice, a Moro iz slobodnog udarca gađa jako loše i puca preko gola

75′ Kakva šansa za Dinamo! Duboka lopta, prebačena obrana Hajdu.ka, Stipica u zadnji trenutak nakratko odbija, a ispred Olma spašava Lopez čisti gol.

72′ Sosa je odlično probio po lijevoj strani, ubacio, netko iz obrane Hajduka kratko je loptu odbio, a iz pozadine je naletio Ademi i šutirao visoko preko gola.

70′ Više od pet minuta traje prekid zbog bakljade Torcide.

60′ Prvi žuti karton na utakmici. Erceg je nespretno zahvatio Ademija i požutio. Kožulj ulazi umjesto Ohandze.

58′ Spiker na stadionu upravo je objavio da veliki derbi gleda 24736 gledatelja s plaćenim ulaznicama…

55′ Prva velika šansa za Dinamo u nastavku. Hodžić je uspio pobjeći obrani Hajduka, izašao je sam ispred Stipice, ali golman Hajduka brani. Odmah nakon toga Cvitanović mijenja Hodžića Čilenacom Henriquezom.

54′ Dinamo je u nastavku ušao nešto konkretnije. Igra se preselila na polovicu Splićana, ali Modri osim posjeda ne mogu do neke bolje šanse.

47′ Cvitanović je iz igre izvadio Antolića, a umjesto njega ušao je Ademi. Kapetansku vrpcu preuzeo je Soudani.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvih 45 minuta! Hajduk je potpuno razbio loši Dinamo. Erceg, Ohandza i Bašić dominiraju utakmicom, a vezni red Bijelih nadigrao je sredinu Modrih i Splićani su mogli i trebali uvjerljivije voditi.

38′ GOOOOL! Hajduk vodi i to sasvim zasluženo. Hamza je ubacio, a Erceg je uspio između uspavanih Sigalija i Benkovića primiti loptu i pogoditi mrežu.

31′ Prva velika prilika za Dinamo! I to za Soudanija. Mr Derby je na rutinu prošao Lopeza, doslovce ga se otresao, a onda je malo iz kosa izašao sam ispred SAtipice. Golman Hajduka odlično je izašao, skratio je kut i Alžirac je promašio.

27′ Opet Toma Bašić! Zasad je uz Ohandzu najbolji čovjek na terenu. Izveo je slobodnjak s 40 metara, Borja je ostao malo prekratak, ali njegov skok zbunio je Livakovića. Livaković je ostao ukopan na crti i gledao kamo će lopta, a ona je – na njegovu sreću – otišla metar pored gola.

21′ Sad se Hamza našao u odličnoj prilici, izvukao se na lijevu stranu, ali nije to bilo precizno.

18′ Hajduk ima 65 posto posjeda.

17′ Hajduk je puno bolji. Radošević je srušen na 20 metara, a Toma Bašić je fantastično gađao iz slobodnjaka. Livaković je na vratima ostao ukopan i samo je pogledom ispratio kako lopta pogađa u gredu.

15′ Krasan slalom Tudora, ruši ga Sosa. Bašić je odlično ubacio, ali nikoga u bijelom dresu nije bilo na drugoj vratnici.

12′ Sosa dugom loptom za Soudanija, Nižić u korner, a na kraju svega Stipica hvata loptu u ruke.

10′ Bašić iz velike daljine, ali nije to bilo precizno.

8′ Već drugi korner za Hajduk! Bašić ubacio, Borja Lopez preko vrata.

3′ Hajduk je ambiciozno ušao u utakmicu. Momci u bijelom počeli su s jakim presingom i za sada igra se uglavnom na polovici Dinama.

1′ Počela je utakmica.

SASTAVI:

HAJDUK: Stipica, Tudor, Nižić, Lopez, Memolla, Radošević, Savvas, T. Bašić, Hamza, Erceg, Ohandza.
Klupa: Letica, Bosančić, Almeida, Kožulj, Ismajli, Teklić, Šehić.
DINAMO: Livaković, Stojanović, Sigali, Benković, Sosa, Soudani, Doumbia, Olmo, Moro, Antolić, Hodžić.
Klupa: Zagorac, Ademi, Lecjaks, Henriquez, Ćorić, Rrahmani, Gojak.