David Alaba potpisao za Real Madrid

29.09.2015., Allianz Arena, Muenchen, Njemacka - UEFA Liga prvaka, skupina F, 2. kolo, Bayern - Dinamo Zagreb. David Alaba.

Goran Stanzl/PIXSELL

Real Madrid je dobio prvo pojačanje za sljedeću sezonu. Novi igrač kraljevskog kluba postao je sad već bivši nogometaš Bayerna i austrijski reprezentativac David Alaba koji na Santiago Bernabeu stiže kao slobodan igrač nakon što mu je istekao ugovor s bavarskim klubom. Sa španjolskim gigantom dogovorio je suradnju za sljedećih pet sezona, a godišnja plaća će mu biti 12 milijuna eura.

Alaba je Bayern odlučio napustiti nakon 13 godina. U tom periodu je upisao 431 nastup u kojem je postigao 33 gola i 55 asistencija. 28-godišnjak je u čak deset navrata osvojio Bundesligu, šest puta njemački kup, a u pet navrata i nacionalni superkup. Kad su međunarodna natjecanja u pitanju dva puta se okitio titulom prvaka Europe, u europskom superkupu je slavio dva puta, a isto toliko je osvojio naslova na FIFA klupskom svjetskom prvenstvu.

Polivalentni nogometaš je sedam puta dobio nagradu za najboljeg igrača Austrije u čijem je nacionalnom dresu upisao 79 nastupa postigavši 14 golova.