DANSKA – HRVATSKA 0:1 Pašalić zabio za pobjedu Vatrenih u Ligi nacija

epa10006679 Denmark's Joakim Maehle (R) and Croatia's Luka Ivanusec in action during the UEFA Nations League soccer match between Denmark and Croatia in Copenhagen, Denmark, 10 June 2022.  EPA/Liselotte Sabroe  DENMARK OUT

Hrvatska reprezentacija gostuje kod Danske u trećem kolu prve skupine Lige nacija. U prva dva susreta osvojila je jedan bod (poraz od Austrije i remi s Francuskom), dok je Danska na maksimalnom učinku. Uzela je tri boda i u Francuskoj i u Austriji.

Početni sastavi:

DANSKA: Schmeichel, Wass, Andersen, Christensen, Maehle, Hojbjerg, Eriksen, Delaney, Damsgaard, Skov Olsen, Cornelius

HRVATSKA: Livaković, Vrsaljko, Erlić, Šutalo, Juranović, Brozović, Jakić, Ivanušec, Pašalić, Oršić, Kramarić

TIJEK SUSRETA:

90′ +5 KRAJ UTAKMICE! Hrvatska pobijedila Dansku

90′ +4 Opasan ubačaj Danaca, no na vrijeme je Livaković prepoznao situaciju.

90’+2  Suđen je prekršaj na Budimiru u skoku na sredini terena. Slijedila je dobra akcija naših, no bez pogotka.

90′ Pet minuta sudačke nadoknade.

87′ Hrvatska se mreža ponovno trese, strijelac je Wind. Gol za Dansku, no nije priznat. VAR pokazuje čisto zaleđe Poulsena.

86′ Žuti karton za Budimira. Nagazio je protivnika i napravio prekršaj u građenju lopte.

84′ Izmjena za Dansku, ulazi Poulsen, izlazi Skov Olsen.

82′ Braithwaite se ponovno ozbiljno približio našim vratima, no, srećom, lopta prolazi tik uz vratnicu.

78′ Provukao se Braithwaite iza naše obrane, ali sjajno je reagirao Stanišić. Loptu ispratio u gol out.

77′ Izmjena za Hrvatsku, ulazi Budimir.

75′ Dobar prekršaj Stanišića, zaustavlja potencijalno jako opasnu situaciju pred našim golom, pobjegao je Braithwaite, ali na vrijeme ga je uhvatio Stanišić. Žuti karton za Stanišića.

73′ Odličan blok Pašalića, izigrali su nas Danci, ali je na vrijeme ušao u udarac i blokirao. Korner za Dance.

69′ GOOOOOOOOOL!!!! Vodi Hrvatska 0:1, kombinacija nakon kornera, ubacio je Brozović, prenio Kramarić glavom, odbilo se od braniča, a Pašalić se našao pred Schmeichelom i mirno realizirao.

68′ Odbila se lopta do Stanišića nakon slobodnog udarca, ostao je sam u kaznenom prostoru, ipak blokiran pokušaj.

67′ Zvižduci na Parkenu, opasan start Andersena na Kramarića. Otvorenim džonom je išao na Andreja, ipak se dignuo i nastavlja se igra, Hrvatska ima slobodni udarac na 30 metara od gola.

65′ Hrvatska preuzela kontrolu nad utakmicom u drugom poluvremenu, posjed lopte je prešao u našu korist (36:64)

63′ Modrić precizno potegnuo s 20 metara ali ne i dovoljno snažno. Schmeichel je uhvatio loptu.

61′ Tri promjene kod Danske. Kristensen, Wind i Braithwaite ulaze, a izlaze Wass, Cornelius i Damsgaard.

60′ Podignuta je zastavica. Stanišić odlično dodao Kramariću koji gađa, ali ne dovoljno dobro, obranio je Schmeichel.

58′ Vlašić ulazi umjesto Oršića.

56′ Modrić centrirao s desna, no lopta je odletjela malo previsoko za Kramarića.

52′ Modrić i Kovačić poboljšali protok lopte, bolja situacija na sredini terena

46′ Početak drugog poluvremena. Ulaze Stanišić, Modrić i Kovačić, izlaze Ivanušec, Vrsaljko i Jakić.

45′ +2 Kraj prvog dijela igre, rezultat je neriješen. Danci konstantno 20-30 metara ispred našeg gola, nekoliko puta je Eriksen ostao sam u međuprostoru i imao par genijalnih dodavanja, no naši stoperi su koncentrirani i disciplinirani. Hrvatska imala samo jedan pokušaj na vrata Schmeichela, dok su Danci opalili osam puta po našem golu.

44′ Gol za Dansku, no nije priznat. Situaciju je zakomplicirao Vrsaljko koji je izgubio loptu u svom kaznenom prostoru, ali imao je sreće jer su domaćini bili preagresivni i napravili prekršaj.

42′ Korner za kornerom za domaćine

40′ Pogreška u obrani Hrvatske. Lopta je došla do Corneliusa koji je šutirao s 20-ak metara, sjajno brani Livaković!
30′ Šutalo presjekao jedan potencijalno opasan napad Danske pa povukao kontru. Pogriješio u dodavanju za Oršića.
24′ Hrvatska je imala korner, Kramarić je spustio loptu pred gol, na pet metara, ali nema nikoga na povratnoj lopti.

13′ Prvi nalet Hrvatske. Brzi napad, Pašalić je dodao za Oršića, a njegov udarac je ipak otišao iznad gola.

12′ Prva prava prilika za Dance. Zatresla se mreža s vanjske strane, Maehle je probio desni bok i uputio opasan udarac.

10′ Danci konstantno probijaju po krilima, pritišću i ubačajima traže Corneliusa.

8′ Prvi žuti karton – Oštar start na Livakovića, zaslužen žuti karton za Corneliusa. Neoprezno je ušao u skok s našim vratarom.

6′ Prvi pravi nalet Danaca, no hrvatski su braniči uspješno otkloniti sve opasnosti. Akciju je završio Cornelius nepreciznim udarcem.

1′ Počela je utakmica. Sretno, Hrvatska!

Prvi put će za Hrvatsku od Eura tako nastupiti Šime Vrsaljko, dok će na lijevom boku zaigrati Josip Juranović. I dok se za Bornu Sosu znalo da nije spreman za nastup, otpao je i Borna Barišić, koji je bio upitan. Martin Erlić zadovoljio je na debiju protiv Francuske, a stoperski tandem čini s novim debitantom, Dinamovim Josipom Šutalom.

Mateo Kovačić, Lovro Majer i Josip Brekalo ostat će na klupi nakon što su igrali od prve minute i protiv Austrije i protiv Francuske. Luka Modrić je između Francuske i Danske imao i put u Madrid na potpis ugovora pa će i on ostati na klupi. Prvi put u ovom ciklusu će povjerenje u prvih 11 dobiti Kristijan Jakić, Luka Ivanušec i Mislav Oršić.

Drugi put u ovom ciklusu jedan će igrač debitirati s kapetanskom vrpcom oko ruke. Nakon što je protiv Austrije to bio Mateo Kovačić, danas je to Marcelo Brozović.

LIGA NACIJA Danska – Hrvatska, početne postave: Dalić u obrani dao povjerenje debitantu