Damir Kreilach u nevjerojatnom raspletu pogotkom u 95. minuti osigurao RSL-u nastup u MLS Cup završnici

MLS YouTube Screenshot

Popularni ‘Dan odluke’ u MLS-u ponovno nije razočarao. U nevjerojatnim raspletima na Istoku i Zapadu veliki doprinos dramatičnoj završnici posljednjeg kola ligaškog dijela sezone dao je i 32-godišnji Damir Kreilach koji je svom Real Salt Lake-u posljednje kvalifikacijsko mjesto Zapadne konferencije osigurao pogotkom u 95. minuti.

Pred 18 405 gledatelja u Kansas Cityju Sporting KS je u sraz ušao s nadanjima u osvajanje konferencije, za što im je trebala pobjeda nad RSL-om i barem remi Seattle Soundersa protiv Vancouver Whitecapsa jer bi u tom slučaju, s obzirom na bolji omjer u okršajima s Colorado Rapidsima, s 61 bodom na kontu završili kao prvaci konferencije. RSL je s druge strane, uz svoje slavlje, trebao remi ili poraz LA Galaxyja koji je igrao s Minnesotom United. U konačnici su Seattle i Vancouver odigrali neriješenih 1-1, ali nade domaćina u ‘last minute’ čudo pogotkom u 95. minuti pokopao je Kreilach koji je Meramov pokušaj škaricama s pet metara proslijedio u mrežu za svoj šesnaesti pogodak u sezoni i RSL-ovo sedmo mjesto Zapada zahvaljujući i 3-3 remiju Galaxyja s Minnesotom!

Ovim raspletom RSL će u prvoj rundi MLS Cup-a u gostima kod drugoplasirane momčadi Seattle Soundersa tražiti prolaz u polufinale konferencije u kojem ih, ako prođu, čeka bolji iz okršaja Sporting Kansas Cityja i Vancouver Whitecapsa.

Real Salt Lake-u ovo je deseti put u u sedamnaestoj MLS sezoni da su uspjeli izboriti MLS Cup završnicu u kojoj su do kraja otišli samo jednom okitivši se naslovom prvaka 2009. godine.

Dvadeset i šesto izdanje MLS Cup-a bit će prvo u povijesti u kojem nema klubova iz Teksasa i Kalifornije, dok je momčad New Engleand Revolutiona prvi put u svojoj povijesti osvojila Supporters Shield – titulu koja pripada ukupno najboljoj momčadi ligaškog dijela sezone.

Za kraj vrijedi spomenuti da je branitelj MLS Cup-a Columbus Crew sezonu okončao na ukupno 17. mjestu, te na 9. mjestu Istoka, ostavši bod kratak iza New York Red Bullsa koji su s 48 bodova na kontu osigurali sedmo mjesto.

Prva runda MLS Cup-a na rasporedu je 20., 21. i 23. ovog mjeseca, konferencijska polufinala 25., 28. i 30., polufinala 4. i 5. prosinca, dok je veliko finale zakazano za 11. prosinca.