Dabro junak preokreta Lokomotive protiv Slavena

04.04.2022., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, NK Lokomotiva - NK Slaven Belupo. Sandro Kulenovic  Photo: Jurica Galoic/PIXSELL

Jurica Galoic / Pixsell

U posljednjem susretu 29. kola HT Prve lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj nakon preokreta bila bolja od Slaven Belupa rezultatom 3:1 (0:1). Farmaceuti su do vodstva došli u sudačkoj nadoknadi prvog dijela prvijencem Ante Crnca, no tri boda domaćinu s dva gola u nastavku donosi njihovoj najbolji strijelac Marko Dabro dok je pobjedu, također u nadoknadi, potvrdio Ibrahim Aliyu.

Izabranici Silvija Čabraje su se ovom pobjedom bodovno poravnali s Goricom na petom mjestu ljestvice, oboje momčadi su dosad osvojile po 39 bodova. Slaven pak za njima sad zaostaje devet bodova.

Otvaranje susreta pripalo je domaćinima koji su u 4. i 11. minuti zaprijetili preko Pivarića, ali udarci kapetana Lokomotive nisu bili dovoljno precizni.

U 17. minuti dobru priliku imao je i Marić koji je s ruba kaznenog prostora pucao ravno u vratara Sušaka. Pet minuta kasnije ponovno je u akciji Pivarić, ali nakon ubačaja Kačavende s desne strane Bogojević ga je dovoljno omeo da ponovno ne bude precizan.

Gosti su konkretno zaprijetili u 29. minuti kada je nakon kornera Vasilj ispred gol crte uspio odbiti loptu koja je prenijeta s prve stative. Pet minuta kasnije nakon dobrog solo prodora udarac Boseca je pravovremeno blokirao Salihu.

Brković je u 44. minuti okušao udarac iz daljine, a lopta je prohujala iznad grede. Samo minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Aliyu je pripremio odličnu šansu za Kačavendu, koji je s deset metara loše pucao.

Farmaceuti su do vodstva došli u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Bogojević ubacio s desne strane, a Crnac je odlično utrčao te je s vrha peterca glavom proslijedio loptu iza leđa Nevistića. Bio je to njegov prvijenac u dresu Slavena.

Lokomotiva do izjednačenja u 48. minuti kada je kazneni udarac realizirao Dabro za svoj 12. ovosezonski pogodak. Prethodno je sudac Pejin pokazao na bijelu točku nakon duela Kulenovića i Parackog.

Dabro je u šansi i u 54. minuti kada je loptu do njega prenio Kulenović, ali je Soldo dobrom obrambenom reakcijom blokirao njegov pokušaj. Prizemni udarac Aliyua sa 17 metara u 59. minuti s lakoćom je obranio Sušak.

Dvije velike prilike da dođu do vodstva domaći su imali u 60. minuti kada je Aliyu prvo uposlio Kačavendu koji je s vrha peterca iskosa pogodio stativu, a u nastavku akcije iz okreta je pucao Kulenović za novu obranu golmana Slavena.

Nove prilike za Lokomotivu uslijedile su u 68. minuti kada Sušak brani udarac Aliyua u situaciji 1 na 1, a u nastavku akcije Dabro je nakon ubačaja pucao pored gola. Slaven je uzvratio u 70. minuti kada je odlično s deset metara pucao Bosec, ali lopta je zatresla stativu.

Dabro je loše pucao i u 75. minuti nakon što ga je ubačajem s lijeve strane uposlio Milićević, njegov udarac glavom sa šest metara otišao je visoko iznad prečke.

Lokomotiva do potpunog preokret ipak dolazi u 78. minuti novim golom Marka Dabra koji je nakon ubačaja Cipetića i pogreške Parackog sa šest metara poslao loptu pored Sušaka za svoj već 13. prvenstveni zgoditak.

Nakon ubačaja Kačavende iz kornera u 89. minuti pokušaj Solde završio je u bloku.

Konačni rezultat dvoboja postavljen je u sudačkoj nadoknadi kada se u strijelce upisao Aliyu. On je iskoristio pogrešku Solde te je u situaciji 1 na 1 sa šest metara matirao Sušaka.