ĆORIĆ Do sada nikada nisam spasio pet meč lopti

epa05870961 Borna Coric of Croatia in action against Dominic Thiem of Austria during their second round match at the Miami Open tennis tournament on Key Biscayne, Miami, Florida, USA, 25 March 2017  EPA/RHONA WISE

Hrvatski tenisač Borna Ćorić (20) pobjednik je turnira u Marakešu nakon što je u finalu pobijedio Nijemca Philippa Kohlschreibera 5-7, 7-6 (3), 7-5 osvojivši prvi ATP naslov u karijeri.

Bio je to sjajan meč u kojem se Ćorić nekoliko puta vraćao iz izgubljene situacije i nakon dva sata i 40 minuta igre ipak stigao do pobjede.

Nakon što je Ćorić izgubio prvi set, u drugom je gubio 0-3, no uspio je izjednačiti. Kohlschreiber je kod rezultata 6-5 imao čak pet meč lopti, no Borna je svih pet spasio i potom preko trinaeste igre izjednačio na 1-1. U trećem setu Nijemac je brzo načinio break, no Borna se još jednom vratio i potom još jednim oduzetim servisom prelomio meč.

“Ovo je bio moj najveći preokret u nekom meču. Nikada u karijeri nisam spasio pet meč lopti, posebice ne u tako važnom meču,” kazao je Ćorić.

Mladi Zagrepčanin je i prošle godine stigao do finala Grand Prix Hassan II, no tada je poražen od Argentinca Federica Delbonisa. Finale je igrao i Chennaiju prošle godine kada ga je pobijedio Švicarac Stan Wawrinka, no sada je ipak stigao do prvog naslova u karijeri.

“U ključnim trenucima sam dobro servirao, to je bio presudno. Sjajan je osjećaj osvojiti ovaj turnir. Nisam znao što mogu očekivati kada sam došao u Marakeš. Nisam bio u najboljoj formi, međutim dobro sam trenirao posljednjih mjeseci, a sada se sve isplatilo,” dodao je Borna.

U prvih 11 gemova bio je to ravnopravan meč bez prilika za obrat. Njemački tenisač je bio nešto aktivniji i manje je griješio, no Ćorić je sigurno držao svoj servis. Nažalost, kod rezultata 6-5 za Kohlschreibera, Ćorić je ispustio svoj servis, a time i prvi set. Nakon 43 minute igre 32. tenisač svijeta je poveo 1-0 u setovima.

Očito razočaran gubitkom prvog seta, Ćorić je očajno ušao u drugi set. Kohlschreiber je vrlo brzo poveo 3-0 uz jedan ‘break’. Srećom, Borna nije previše ‘tugovao’. Pronašao je izgubljeni ritam, vratio izgubljeni servis i izjednačio na 3-3. Nijemac je poveo 4-3 i imao break loptu, no Ćorić je izvukao gem. Još više problema Ćorić je imao u 12. gemu. Kohlschreiber je pri vodstvu 6-5 imao čak pet meč lopti, ali se hrvatski tenisač nije želio predati i nakon sjajne borbe izborio je ‘tiebreak.

U trinaestoj igri Ćorić je odigrao sjajno. Poveo je 4-1 uz dva ‘mini breaka’, imao je i 6-2, te mirno priveo set kraju za 1-1 nakon sat i 50 minuta igre.

U odlučujućem, trećem setu, Ćorić je kod rezultata 1-1 izgubio servis, no već u idućoj igri imao je priliku vratiti gem. Imao je dvije break lopte, no nije ih uspio iskoristiti i Nijemac je otišao na 3-1. Novu priliku Ćorić je dočekao u osmoj igri, poveo je 40-0, a potom iskoristio treću break loptu za 4-4 i novi povratak u meč. Kod rezultata 6-5, Borna je stigao do tri meč lopte. Prvu je ispustio, ali ne i drugu stigavši do velikog slavlja.

“Bio je to jedan od onih dana kada imaš mnogo prilika, ali ih ne iskoristiš. Bila je ovo velika drama, a nažalost loše je završilo po mene. Teško je izgubiti finale u kojem imaš toliko prilika, čak pet meč lopti. Cijeli tjedan sam igrao dobro i radujem se nastavku sezone na zemlji,” kazao je Kohlschreiber kojem je to bio 16. nastup u finalu i deveti poraz.

Bio je to i njihov treći međusobni dvoboj, a Nijemac je slavio u oba prethodna dvoboja odigrana prošle godine na turnirima u Dubaiju i Monte Carlu.