Copa America: Pobjeda Argentine protiv Paragvaja, Messi se izjednačio sa Mascheranom

21.06.2018., Niznji Novgorod, Rusija - Svjetsko nogometno prvenstvo 2018., skupina D, 2. kolo, Argentina - Hrvatska. Lionel Messi, Marcelo Brozovic

Igor Kralj/PIXSELL

Argentina je u trećem kolu Skupine A Copa Americe pobijedila Paragvaj s 1-0 pa sa sedam bodova drži vrh poretka. Jedini gol na utakmici djelo je veznjaka Seville Alejandra Papu Gomeza u 10. minuti. Angel Di Maria je gurnuo sjajnu loptu u prostor za Gomeza koji je izbio sam pred vratara Paragvaja Antonyja Silvu i iz prve zabio za konačnih 1-0.

U preostalih 80 minuta Argentina je bila bolja i dominirala ali nije bilo posebno velikih prilika za golova. Leo Messi je dva puta pokušavao iz slobodnih udaraca, ali nije uspio zabiti.

Argentina je na vrhu Skupine A sa 7 bodova, Čile ima 5 bodova iz tri utakmice, Paragvaj 3 boda iz dvije utakmice, Urugvaj samo bod iz dva susreta a na začelju skupine je Bolivija koji je na nuli iz dvije utakmice.

Leu Messiju ovo je bila 147. utakmica za reprezentaciju Argentine čime se izjednačio sa Javierom Mascheranom na vrhu liste Argentinaca sa najviše nastupa za državnu selekciju.

OZNAKE: copa amerika