Copa America: Emiliano Martinez obranio tri jedanaesterca, u finalu Argentina protiv Brazila

epaselect epa09327620 Argentina's Lionel Messi in action against Colombia's Yerry Mina (2-L), during the Copa America semifinal soccer match between Argentina and Colombia at Mane Garrincha stadium in Brasilia, Brazil, 06 July 2021.  EPA/Joedson Alves

EPA/Joedson Alves

Argentina je u polufinalu Copa Americe nakon 1-1 u regularnom dijelu na jedanaesterce pobijedila Kolumbiju pa će Leo Messi i društvo na naslov najboljeg u Južnoj Americi u noći sa subote na nedjelju igrati protiv Brazila. Kolumbija protiv Perua će dan ranije odigrati utakmicu za treće mjesto.

Bila je to ne baš lijepa utakmica sa čak 47 prekršaja i 10 žutih kartona, a od šest žutih kartona koje su zaradili igrači Kolumbije, svih šest je bilo za prekršaje na Leu Messiju. Utakmicu je na kraju odlučio vratar Argentine Emiliano Martinez koji je obranio čak tri udarca s 11 metara.

Argentina je povela u 7. minuti, Messi je dao povratnu loptu na Lautara Martineza a napadaču Intera nije bilo teško iz čiste situacije zabiti za vodstvo. Ovo je Messiju peta asistencija na turniru, uz još četiri gola sudjelovao je u devet od 10 svih golova Argentine na Copi.

Na 1-1 izjednačio je veznjak Porta Luis Diaz, na sjajnu loptu Edwina Cardone u prostor zabio je iz dosta teške situacije iz kuta s lijeve strane.

Nakon 90 minuta igre išlo se na izvođenje jedanaesteraca: Nakon što su Juan Cuadrado i Messi zabili u prvoj seriji, u drugoj su neprecizni bili Davinson Sanchez za Kolumbiju i Rodrigo de Paul za Argentinu. Martinez brani Yerryju Mini a Paredes je zabio za 2-1 Argentine. U četvrtoj seriji Miguel Borja zabija za 2-2 a Lautaro Martinez povisuje na 3-2. U petoj seriji vratar Aston Ville Emiliano Martinez brani Edwinu Cardoni za pobjedu i prolaz Argentine u finale.

OZNAKE: Copa America