COPA AMERICA: Branitelj naslova Čile osigurao četvrtfinale

epa07664950 Enner Valencia (2-R) of Ecuador in action against Jean Beausejour (L) of Chile during the Copa America 2019 Group C soccer match between Ecuador and Chile at the Arena Fonte Nova Stadium in Salvador, Brazil, 21 June 2019.  EPA/JOEDSON ALVES

EPA/JOEDSON ALVES

Čile, branitelj naslova južnoameričkog prvaka, plasirao se u četvrtfinale Copa Americe nakon što je jučer na Arena Fonte u Salvadoru u utakmici skupine C sa 2-1 pobijedio Ekvador.

Osim Čilea nastup u četvrtfinale osigurala je i Kolumbija koja također ima dvije

U osmoj minuti susreta su poveli Čileanci pogotkom Josea Fuenzalida, ali je Ekvador 18 minuta kasnije izjednačio iz jedanaesterca nakon što je čileanski vratar Gabriel Arias srušio Jhegsona Mendeza. Precizan s bijele točke je bio Enner Valencia. Pobjednički gol vrijedan četvrtfinala zabio je u 51. minuti Alexis Sanchez.

U trećoj utakmici na Copi Americi Čile čaka Urugvaj, dok će se Japan, gostujuća reprezentacija na ovom prvenstvu, za nastavak natjecanja boriti s Ekvadorom koji nakon dva poraza nema ni jednog boda.

U skupini A nakon dvije utakmice po četiri boda imaju domaćin Brazil te Peru, dok je Kolumbija vodeća u skupini B.