Čop u posljednjem napadu zabio za prolaz Šibenika u finale kupa

05.04.2023., Sibenik - Polufinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, HNK Sibenik - GNK Dinamo. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic / Pixsell

Šibenik je prvi finalist SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Narančasti su na Šubićevcu nakon preokreta i pogotka Duje Čopa u 93. minuti bili bolji od Dinama rezultatom 2:1 (0:1) te su se tako po drugi put plasirali u samu završnicu gdje će odmjeriti snage sa Slaven Belupom ili Hajdukom.

Dinamo je na najbolji mogući način otvorio utakmicu te je do prednosti došao već u 1. minuti preko Josipa Drmića. Za izjednačenje je pak u 72. minuit zabio Iker Pozo prije nego što je bivši dinamovac u posljednjem napadu poentirao za veliko slavlje Narančastih. Recimo da su Plavim tijekom dvoboja zbog zaleđa opravdano poništena dva gola.

Dinamo je u vodstvo došao već u 39. sekundi. Domaći nogometaši nisu uspjeli otkloniti opasnost nakon čega je Menalo po lijevoj strani proigrao Ljubičića, a on je zaobišao vratara Đakovića te je nesebično uposlio Drmića kojem nije bilo teško zatresti mrežu Narančastih.

05.04.2023., Sibenik – Polufinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, HNK Sibenik – GNK Dinamo. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Livaković je u 13. minuti dugačkim ispucavanjem uposlio Menala koji dolazi do lopte prije nesigurnog Đakovića, no vratar Šibenika brani njegov udarac. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg je dobro pucao Perkovića, a Đaković paradom odbija loptu do Perića koji je potom povratnim dodavanjem uposlio Ristovskog, ali njegov traljav udarac završava u naručju Đakovića.

Prvu šansu Šibenik je imao u 20. minuti kada je Čanađija donio loptu do Dolčeka koji je pucao s desetak metara iz dobre pozicije, no loptu je poslao pokraj gola. Tri minute kasnije iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara je šutirao Araija, a Livaković je zabilježio sigurnu intervenciju.

Dinamo uzvraća u 25. minuti kada je Drmić u šesnaestercu prihvatio odbijenu loptu, a potom je snažno pucao sa šest metara iskosa, ali lopta je otišla iznad grede.

Menalo je u 37. minuti pronašao Drmića koji je na deset metara loše primio loptu. U nastavku akcije Bulat je oduzeo loptu Điri nakon čega se ona odbija do Drmića, njegov prvi udarac završava u bloku, ali drugi nakon snažnog udarca sa sedam metara iskosa u gornjem desnom kutu Đakovićeva gola. Međutim pogodak na koncu nije priznat jer je sudac Bel nakon intervencije VAR-a signalizirao zaleđe.

U prvoj minuti drugog poluvremena Dinamo je opet mogao doći do gola. Ljubičić je oduzeo loptu koju je potom Drmić uputio do Menala, ali njegov udarac iz kaznenog prostora na koncu završava u bloku Kvržića.

Mišić je u 56. minuti odlično proigrao Baturinu koji se s desne strane sjurio prema golu Šibenika nakon čega je pokušao uposliti Drmića, no u posljednji trenutak je ispred napadača Plavih stigao reagirati Kvržić koji je tako spriječio novi pogodak.

Šibenik do izjednačenja dolazi u 72. minuti, a za gol su bili zasluženi Pozo i Radonjić koji su nedugo prije ušli u igru. Njih dvojica su po lijevoj strani napada odigrali dupli pas nakon kojeg je španjolski veznjak iz blizine poslao loptu u gol Dinama. Bio je to njegov prvijenac u dresu Narančastih.

U 80. minuti iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti dobro je pucao Bulat, a Đaković je paradom odbio loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut. Minutu kasnije Špikić je probio po lijevoj strani nakon čega je ubacio za Menala, a njegov udarac glavom uspijeva blokirati Matić.

Pritisak gostiju se nastavio i u 83. minuti kada je Ristovski s desne strane pronašao Menala, a njegov pokušaj u u vlastiti gol pospremio vratar Đaković, no spasila ga je činjenica da je ofenzivac Plavih prilikom ubačaja bio u zaleđu tako da zgoditak opet nije priznat.

Šibenik do pogotka vrijednog plasmana u finale kupa dolazi u 93. minuti. Kvržić je ubacio s desne strane, a Čop je glavom pogodio gornji lijevi kut Livakovićeva gola. Narančasti su tako nakon 13 godina ponovno u borbi za Rabuzinovo sunce.

Polufinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa:

Šibenik – Dinamo 2:1
Slaven Belupo – Hajduk 12.4. 17:30

Finalni susret na rasporedu je 24. svibnja u 19 sati, a domaćin je stadion Rujevica u Rijeci.