Cibona pobijedila Zadar u Krešinom domu i došla do treće pobjede u regionalnoj ABA ligi

08.10.2021., Zadar - 3. kolo ABA lige. KK Zadar - KK Cibona.

Pixsell

U prvoj utakmici trećeg kola ABA lige Cibona je u dvorani Krešimira Ćosića pobijedila Zadar s 68-67 i tako došla do treće pobjede, dok je Zadar ostao na nuli u rubrici pobjeda.

Prvu četvrtinu Zadar je dobio 18-14, uz dosta loš šut na obje strane (Zadar 6/17, Cibona 5/13) a malo prevagu na stranu domaćih donio je Justin Carter sa 7 koševa (šut 3/5). Na veliki odmor se otišlo s 35-34, u drugih 10 minuta nastavilo se s puno promašaja, za tri koša Zadar je u prvih 20 minuta šutirao 2/8 a Cibona 2/10.

Zadar je u trećoj četvrtini kod 40:39 tricama Mavre i Brale i s dva pogođena bacanja Bursaća napravio seriju 8-0, međutim nakon time-outa Cibona u nešto manje pod četiri minute radi seriju 8-0 pa treća četvrtina završava 48-47.

Utakmica je odlučena u zadnjim sekundama, Vildoza je zabio dva bacanja 7 sekundi prije kraja za vodstvo Cibone 68-64 a Drežnjak je pogodio tricu samo sekundu prije kraja i smanjio na konačnih 68-67.

Luković s 16 koševa (6/11) i 7 skokova najbolji kod Zadra, Carter 11 koševa, 7 skokova i 4 asistencije. Za Cibonu Reuvers 12 koševa (4/8) i 9 skokova, Prkačin 12 koševa (5/11) i 3 skoka.

OZNAKE: Cibona, aba liga, zadar